agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Kto zapali światełka na gdańskiej choince?
2 grudnia 2009 roku

choinka

W sobotę 5 grudnia o godz. 16.30 przypłynie do Gdańska długo oczekiwany przez dzieci gość z dalekiej Laponii. Święty zacumuje swój statek na nabrzeżu koło Zielonej Bramy i wraz ze swoim orszakiem w towarzystwie Królowej Śniegu i innych zimowych postaci przejdzie na scenę obok Dworu Artusa, aby o godz. 17.00 zapalić światełka na gdańskiej choince.

Uroczyste zapalenie światełek na Gdańskiej Choince to wydarzenie, które wpisało się już trwale w gdańską świąteczną tradycję. Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce zorganizował takie wydarzenie już w roku 1989. Imprezie towarzyszy rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonane przez najmłodszych gdańszczan ozdoby choinkowe. Najpiękniejsze z nich mają szansę zawisnąć na drzewku przy fontannie Neptuna, gdzie będą podziwiane aż do końca stycznia.

Na drzewku pojawią się także pokaźnej wielkości bombki z kwiatkiem – logo akcji Czyste Miasto Gdańsk. Tuż przed rozświetleniem na choince umieszczą je ubrane wielokolorowo hostessy z kapeluszami w kształcie kwiatka. Od nich także będzie można dowiedzieć się co nieco o systemie segregacji odpadów w mieście.

Program wydarzenia:

16.30
• Scena-Długi Targ: Aktorzy opowiadają o nadejściu Mikołaja i zachęcają publiczność do przejścia na Zielony Most
• Część ekipy aktorskiej, wraz ze zbierającymi się na Zielonym Moście dziećmi i publicznością oczekuje na przybycie Mikołaja

16.45 Przypływa statkiem do Gdańska Mikołaj – powitanie Mikołaja na nabrzeżu koło Zielonej Bramy. Gra Orkiestra Pstrąg. Pokaz ogni sztucznych na Krowim Moście.

17.00
• Orszak wraz z publicznością przybywa na Długi Targ i zatrzymuje się przy choince
• Uroczyste zapalenie światełek na choince.
• Życzenia świąteczne składane przez Mikołaja i Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.
• Wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową.
• Prezentacje artystyczne

17.45 Parada przemieszcza się w kierunku Złotej Bramy.

18.30 Parada rozwiązuje się na skrzyżowaniu ulic: Długiej, Garbary, Tkacka. (Demontaż konstrukcji na parkingu koło Domu Harcerza ul. Za Murami 2/10)Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter