agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Zapytanie – budowa osiedla Nadmorski Dwór
22 listopada 2009 roku

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi warunków, na jakich została wydana zgoda budowę osiedla Nadmorski Dwór (na terenie położonym między al. Hallera a deptakiem na przedłużeniu al. Jana Pawła II, inwestor: Invest Komfort), skierowałam do Prezydenta Miasta Gdańska następujące pytania:

  1. Kiedy zostało wydane pozwolenie na budowę i jaką część osiedla obejmuje?
  2. W jaki sposób został rozwiązany w projekcie budowlanym problem miejsc postojowych? Jeśli będą tutaj parkingi podziemne, to jak głęboko poniżej poziomu terenu inwestor będzie mógł je budować?
  3. Czy opracowanie Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej, dotyczące warunków wodnych terenu Pasa Nadmorskiego i zawarte w nim wytyczne dotyczące możliwości budowlanych w tym obszarze, znalazło zastosowanie przy wydawaniu pozwolenia na budowę?
  4. Czy decyzja o pozwoleniu na budowę została uzgodniona z Gdańską Infrastrukturą Wodno-Kanalizacyjną, szczególnie w zakresie strefy ochrony wód podziemnych?
  5. Czy wydane pozwolenie na budowę spełnia wymogi rozporządzenia o strefie ochronnej z dnia 11 sierpnia 2009 r. (Dz. U. 97 poz. 1960)?

Otrzymaną odpowiedź oczywiście opublikuję.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter