agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Radni zajmą się taksówkami i salonem gier
29 października 2009 roku

Komisja Turystyki i Promocji Miasta obradowała wczoraj w Nowym Ratuszu. Miejscy radni opiniowali projekty uchwał, którymi zajmą się podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska. A program jest bogaty. Znalazł się w nim m.in. punkt w sprawie ustalenia liczby nowych licencji dla taksówkarzy, przeznaczonych do wydania w 2010 roku. Przewidziano też omawianie uchwały, która może zmienić zasady organizowania przyszłorocznego Jarmarku św. Dominika i innych miejskich imprez o charakterze kulturalno-handlowym. A także sprawozdanie z przebiegu sezonu letniego. Ze strony komisji padła też propozycja, aby Gdańsk ubiegał się o organizację Europejskiego Dnia Morza w 2011 r. Dlaczego warto się o to starać?

– Miasto jest z morzem nierozerwalnie związane, poza tym akurat w przyszłym roku przypada 650 rocznica przynależności Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, skupiającego nadmorskie miasta handlowe uzasadnia Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Komisji Turystyki i Promocji Miasta. Radni podkreślają też, że każde tego typu wydarzenie jest doskonałą okazją do pokazania się innym.

Tematem, który na pewno wywoła dziś burzliwą dyskusję, będzie sprawa salonu gier mającego powstać przy ul. Długiej. Sprawa, mimo że jest na etapie starań o niezbędne pozwolenia, już budzi emocje. Radni opowiadają się przeciwko salonowi gier w centrum miasta. Chcą nawet wykorzystać kruczek prawny, polegający na niewydaniu opinii koniecznej inwestorowi do złożenia wniosku na prowadzenie takiej działalności.

– W tej sprawie jesteśmy zgodni i działamy ponad podziałami politycznymi – zapewnia Jarosław Gorecki, radny PO. W miejscu, w którym miałoby powstać kasyno, politycy widzą raczej galerię lub sklepik z pamiątkami. Dziś podejmą w tej sprawie ostateczną decyzję.

Źródło: Polska Dziennik Bałtycki, Ewelina Oleksy, 29.10.2009Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter