agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Autobus na ulicy Porębskiego
29 października 2009 roku

ztmW związku ze zgłoszonym przez mieszkańców problemem braku komunikacji miejskiej na ulicy Porębskiego złożyłam zapytanie w sprawie możliwości przedłużenia linii autobusowej do osiedla Pięć Wzgórz. Poniżej treść odpowiedzi. Zainteresowanych tematem zapraszam do zapoznania się z dyskusją na forum osiedlowym.

Odpowiedź na zapytanie w sprawie autobusu na ulicy PorębskiegoKomentarze

 1. Rafał napisał/a:

  Witam! Jak przystanku nie było tak nie ma, i nie zanosi się, żeby w najbliższym zasie powstał

  Mowa była o styczniu ale oczywiście w Urzędzie Miejskim nie ma nikogo, kto mógłby nakłonić Zarząd Dróg i Zieleni do postawienia słupka przystankowego. Zbyt skomplikowana operacja – widocznie.
  A Ty – mieszkańcu osiedla – w zaspach o 5.30 idź 20 min. do przystanku na pętli…

 2. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  Podejrzewam, że nie jest to tylko kwestia ustawienia słupka, a przede wszystkim budżetu. Przedłużenie linii oznacza między innymi więcej kilometrów, nową umowę z przewoźnikiem.. Sprawdzę, jak wygląda sytuacja.

 3. Rafał napisał/a:

  Z tego co dociera do mieszkańców osiedla, to w grudniu osiągnięto porozumienie na mocy którego kursy linii 295 mają być wydłużone bez konieczności budowy zatoczki i stawiania wiaty. Ma to być kompromis między miastem, które nie będzie musiało inwestować w infrastrukturę na ulicy, która należy do deweloperów, a mieszkańcami, którzy chcą autobusu. ZKM już ponad rok temu deklarowało chęć i gotowość do obsługi wydłużonego kursu.

  Osobiście dzwoniłem do ZDiZ – okazuje się, że w XXI wieku lekki (w tej chwili) mróz jest przeszkodą we wkopaniu słupka.

  Pozdrawiam serdecznie i proszę o sprawdzenie sprawy..

 4. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  Przystanek jest na ukończeniu. Mam zapewnienie od prezydenta Lisickiego, że niezwłocznie po wykonaniu przystanku linia autobusowa zostanie uruchomiona.

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter