agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Gdański NOT w końcu doczeka się sąsiada
16 października 2009 roku

Inwestor i wojewódzki konserwator zbytków wypracowali kompromis – nowa koncepcja zabudowy współgra z zabytkową architekturą zlokalizowaną w sąsiedztwie inwestycji. Miasto wydało dziś decyzję o warunkach zabudowy dla realizacji budynku usługowo-biurowo – hotelowego „Baltic Corporate Center” z wielopoziomowym parkingiem podziemnym – na terenie położonym u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza w Gdańsku.

Inwestor – warszawska firma Portico Development, znana w Trójmieście m.in. z wybudowania w Gdyni centrum Gemini – przedstawił koncepcję bryłową zagospodarowania terenu, by czytelnie zilustrować wpływ planowanej inwestycji na istniejące otoczenie, i tym samym ułatwić dyskusję w zakresie konserwatorskim.

Nowa wypracowana koncepcja zabudowy odtwarza historyczny układ ulic tej części miasta. A wysokość planowanego obiektu skorelowana jest z sąsiadującą zabytkową zabudową okolicy. Budynek od strony ul. Rajskiej nie może przekroczyć wysokości 22 metrów, natomiast w sąsiedztwie istniejącego wysokiego budynku hotelu przy ul. Heweliusza 37 metrów. Przewidywana powierzchnia użytkowa to ponad 40 tys. metrów kw.

Ostateczny kształt obiektu, który będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego NOT-u poznamy prawdopodobnie za kilka miesięcy. Inwestor, by uzyskać pozwolenie na budowę wykonać musi projekt inwestycji.

Źródło: Anna Dobrowolska, Biuro Prasowe UMGKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter