agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Kolor krzesełek na gdańskim stadionie wybrany!
15 października 2009 roku

krzeselka zieloneW związku z tym, że pozwoliłam sobie na wyrażenie opinii w sprawie koloru krzesełek na gdańskim stadionie, przedstawiam poniżej informację podaną przez Biuro ds. Euro2012. Cieszę się bardzo, że udało się w tej kwestii koloru osiągnąć kompromis i krzesełka będą nawiązywały kolorystyką do barw klubowych Lechii Gdańsk.

Źródło – newsletter EURO2012 Gdańsk:


Odcienie brązu czy kolory biały i zielony? Do tej pory gdańszczanie, a szczególnie Ci z nich którzy aktywnie kibicują Lechii Gdańsk zastanawiali się jaką barwę będą miały krzesełka montowane na nowym stadionie w Letnicy. Dziś zapadła ostateczna decyzja – siedzenia będą w kolorze zielonym a dokładniej w kilku jego odmianach.

Kolor typowo bursztynowy, jaki pojawiał się do tej pory w wizualizacjach został celowo dobrany przez architektów aby współgrał z dachem, który będzie miał taki właśnie odcień. Niestety nie ma on wiele wspólnego z barwami Lechii Gdańsk, a więc klubu który będzie na nowym stadionie prowadził rozgrywki, a który tradycyjnie kojarzony jest z zielenią i bielą.

– Udało nam się znaleźć kompromis. Pamiętajmy, że jest ponad 200 kolorów bursztynu, w tym także zielony – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas specjalnej konferencji prasowej poświęconej kolorom krzesełek.

– Nie ukrywam, że estetyka obiektu jest niezwykle ważna, dlatego przez ponad miesiąc prowadziliśmy rozmowy z projektantem oraz kibicami Lechii. Dzięki temu udało się wybrać rozwiązanie pośrednie, zaproponowane przez pomysłodawcę kształtu stadionu, profesora Wojciecha Grabianowskiego, które mam nadzieję zadowoli każdego gdańszczanina – dodał prezydent podczas prezentowania wybranej koncepcji.

Także obecni na spotkaniu przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” wydawali się zadowoleni z przyjętego rozwiązania, choć jak sami zastrzegli, wydadzą w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

– Z pewnością jednak jest to krok w dobrą stronę – mówił po konferencji rzecznik Lwów.

Ważną kwestią, jest także ułożenie napisu z krzesełek z nawą klubu, czemu gorąco kibicuje prezydent Adamowicz. Jak poinformował Ryszard Trykosko, prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, taka operacja będzie jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia, jednak po UEFA EURO 2012™.

– Zalecenia UEFA są takie, żeby wstrzymać się z tym do lipca 2012. Później operator stadionu będzie miał zielone światło – podsumował prezes Trykosko.

Warto przypomnieć, że aby poznać opinię gdańszczan w sprawie koloru krzesek, na stronie www.gdansk.pl, pojawiła się ankieta, w której każdy mógł zagłosować za wariantem czerwono-żółtym lub biało-zielonym. Dużą przewagę uzyskali tu zwolennicy drugiej opcji.

Podobną ankietę, przeprowadzono także wśród losowo wybranych mieszkańców Gdańska.

Tutaj przewagę udowodnili z kolei zwolennicy wariantu pierwotnie założonego przez projektanta. Za kolorami czerwono-żółtymi wypowiedziało się aż 47 % badanych. Koncepcję biało-zieloną poparło zaś niespełna 24 % respondentów. Wiele osób, bo aż ponad 26 % stwierdziło, że jest im to obojętne.

Podziały pokazały wyraźnie, że trzeba znaleźć kompromis i dzisiejsza decyzja z pewnością jest takim właśnie kompromisem, podkreślającym przywiązanie stadionu do barw klubu Lechia Gdańsk z jednej strony i harmonijne połączenie z bursztynowym dachem stadionu z drugiej.

Stadionu, który – dodajmy – od kilku lat jest swoistą „wizytówką” Mistrzostw w naszym kraju i który stale wygrywa we wszystkich rankingach na najładniejszy obiekt Euro 2012.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter