agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Za zlekceważenie planu zagospodarowania okolic ul. Piekarniczej nawet 10 milionów kary
21 lutego 2008 roku

plany_zagospZa zlekceważenie planu zagospodarowania okolic ul. Piekarniczej nawet 10 milionów kary

Plan zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Piekarniczej w Gdańsku wreszcie został pozytywnie zaopiniowany przez komisję rozwoju przestrzennego Rady Miasta. Radni zgodzili się po tym, jak inwestor Robyg Morena podpisał z miastem akt notarialny, w którym zobowiązuje się do przestrzegania założeń projektu inwestycji pod groźbą kary w wysokości 10 milionów złotych. To pierwszy taki przypadek w historii gdańskich inwestycji.

Nawet przy wielkich inwestycjach handlowych typu Ikea czy LeClerc inwestorzy nie podpisywali z miastem takich umów – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Radni z komisji bardzo się z tego rozwiązania cieszyli.

Jestem bardzo zadowolona, że inwestor podpisał ten akt notarialny – mówi Agnieszka Owczarczak, która wcześniej zgłaszała wiele wątpliwości do planu. – Cieszy też to, że będą dwa wieżowce, a nie trzy.

Inwestor ma nadzieję, że podpisanie aktu notarialnego wreszcie pokaże gdańszczanom i radnym, że nie zamierza robić nic wbrew prawu.

Chcieliśmy udowodnić naszą wiarygodność i pokazać, że nawet akt notarialny nam niestraszny – mówi Jerzy Okoński, dyrektor ds. realizacji inwestycji Robyg Morena. – A skoro obiecaliśmy, że będziemy partycypować w budowie Nowej Myśliwskiej oraz przebudujemy na swój koszt skrzyżowanie Piekarniczej z Rakoczego, to zamierzamy to zrobić.

Według ostatecznego planu, na terenie po byłej piekarni Piecki staną dwa budynki wysokościowe – jeden 22-piętrowy (70 metrów), a drugi 18-piętrowy (55 metrów).

Jeśli radni uchwalą plan zagospodarowania na sesji Rady Miasta 28 lutego, deweloper przypuszcza, że budowa może zacząć się najwcześniej w okolicach sierpnia.

Budowa wieżowców przy ul. Piekarniczej jest jedną z wielu inwestycji wysokościowych, wzbudzających duże zainteresowanie naszych czytelników.

Źródło:
Katarzyna Szcześniak
POLSKA Dziennik Bałtycki
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/819986.htmlKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter