agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Budowa Trasy Słowackiego już nie tylko na papierze – pierwsze wyburzenia
15 września 2009 roku

trasa slowackiegoGdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012 Sp. z o.o. informuje, że w dniu 16.09.2009 rozpocznie się pierwszy etap rozbiórek obiektów kolidujących z budową Trasy Słowackiego.

W I etapie prace rozbiórkowe prowadzone będą na odcinku od ul. Potokowej, do Al. Rzeczypospolitej. Do wyburzenia przewidziano 11 obiektów – są to budynki mieszkalne, gospodarcze, magazyny i pawilony handlowe zlokalizowane przy ul. Słowackiego 32A, ul. Partyzantów 108, 108A, 116A, ul. Kościuszki 4A i ul. Hynka. Prace zostaną rozpoczęte od rozbiórki budynku przy ul. Słowackiego 32A. Całość prac związanych z tym etapem wyburzeń trwać będzie do grudnia br.

Łącznie do wyburzenia na Trasie Słowackiego jest 57 obiektów. Jest to 11 budynków mieszkalnych, garaże, warsztaty samochodowe, budynki gospodarcze, budynki usługowe, magazyny i pawilony handlowe.

Koszt budowy ww. odcinka Trasy Słowackiego wynosi około 400 mln zł. Rozpoczęcie zasadniczych robót związanych z tą inwestycją planowane jest na czwarty kwartał 2010 roku.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter