agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Nowoczesne i pełnowymiarowe
24 czerwca 2008 roku

Nowe obiekty sportowe na Zaspie wyrastają jak grzyby po deszczu. Niedługo nowoczesnym boiskiem chwalić się będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 mieszczący się przy ul. Meissnera 9.
– Wraz z radnymi Piotrem Skibą i Jerzym Borowczakiem podjęłam działania zmierzające do remontu boiska oraz szatni przy ZSO nr 8 – mówi radna Agnieszka Owczarczak. – Szkoła zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w odnowieniu boiska, które obecnie nie prezentuje się zbyt dobrze, i udało nam się znaleźć środki na to, żeby ten obiekt przystosować do codziennych potrzeb uczniów.
– Nasza szkoła ma 23 lata i od momentu jej wybudowania, nie były tu prowadzone żadne prace remontowe – tłumaczy dyrektor placówki, Danuta Kokot. – Problemem jest też to, że do budowy tego budynku w latach 80-tych użyto piasku, więc teraz wszystko się sypie. Udało się jednak naszą placówką zainteresować radnych, którzy obiecali pomóc – dodaje.
Już niedługo rozpocznie się więc remont boiska – nowe będzie pełnowymiarowe (45x90m). Jednocześnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rozstaje”, której klub sportowy również będzie korzystał z tego obiektu, zadeklarowała się do pokrywania bieżących kosztów jego eksploatacji. Planowana jest też budowa bieżni o długości 100 metrów oraz remont części natrysków, toalet i szatni – także tych, które przystosowane będą do potrzeb uczących się w szkole osób niepełnosprawnych.
– Cały projekt jest już przygotowany, potrzebne środki zebrane, tak więc teraz pozostaje już tylko kwestia ogłoszenia przetargu i prace mogą zostać rozpoczęte. Liczymy, że uda się je zakończyć do końca września – deklaruje radna Owczarczak.
Dyrektor Danuta Kokot ma jednak nadzieję, że stanie się to nieco szybciej.
– Jeśli chodzi o przygotowania z naszej strony, to zostały one już ukończone. Niecierpliwie czekam więc na ogłoszenie przetargu i bardzo bym chciała, żeby prace rozpoczęły się i zakończyły już podczas wakacji, kiedy nie będzie na miejscu młodzieży i remonty nie będą stanowiły dla nich zagrożenia.
Pani dyrektor przyznaje również, że dalsze potrzeby remontowe szkoły są ogromne. Trzeba m.in. odnowić obie sale gimnastyczne łącznie z położeniem nowych parkietów oraz wymianą okien. Czy na to także w niedalekiej przyszłości znajdą się fundusze?
W jednym z artykułów tego wydania „Twojej Gazety Dzielnicowej” piszemy również o szczęśliwym finale programu „Blisko-Boisko” na Zaspie.

Źródło: Twoja Gazeta Dzielnicowa, 24.06.2008Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter