agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Wilno w Gdańsku
31 sierpnia 2009 roku

Serdecznie zapraszam na Festiwal Europejskich Stolic Kultury „Wilno w Gdańsku” w dniach 3 – 6 września 2009 roku

PROGRAM FESTIWALU:

Czwartek  3.09

17.30
Warsztaty fotograficzne z Jurgitą Remeikyte
dawna Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38

19.00
Wernisaż wystawy Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie Wydziału Multimediów: Arnas Anskatitis, Domas Rukas, Leva Bernotatie, Juliusz Kursys, Justina Nekrasaite, Lina Kruopyte, Lina Kynaite, Lina Prudzinskaite
dawna Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38)

20.00
Koncert:  Ramunas Jaras –(Wilno)
Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51

Piątek 4.09

12.00 – 20.00
Prezentacja rzemiosła artystycznego i kuchni litewskiej na stoiskach
Targ Węglowy
Prowadzenie: Magda Szpiner,

16.00
Oficjalne otwarcie Jarmarku Wileńskiego przez władze Miasta i delegację z Wilna Scena na Targu Węglowym

16.15 – 17.00
Występy folklorystycznych zespołów  ZORZA, JORE, RADASTA
Scena na Targu Węglowym -Scena Jarmarku

18.30
Wernisaż wystawy Vilma Sileikiene Made In Lithuania, Process
Galeria Pionova, ul. Olejarna 2

20.00
Wernisaż wystawy PB 8 (Andrius Rugevicius) Canal Reward
CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

19.00 – 24.00
Koncert zespołów:
Village Kollektiv ( Polska ), Atalyja ( Wilno), Żywiołak (Polska)
Scena Wieczorna na Targu Węglowym

Sobota 5.09

12.00 – 20.00
Prezentacja rzemiosła artystycznego i kuchni litewskiej na stoiskach
Targ Węglowy
Prowadzenie: Magda Szpiner,

12.00 – 17.00
Występy folklorystycznych zespołów ZORZA, JORE, RADASTA
Scena na Targu Węglowym

13.00 – 14.00
Degustacja smakołyków kuchni litewskiej przez mieszkańców Gdańska przy udziale przedstawicieli Władz Miasta Gdańska i Wilna „Niespodzianka Wileńska”

18.00
Wernisaż wystawy Akvile Anglicaite Homes
Projekcja video Monika Bielskyte The place to wash the heart II
CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1

19:00
koncert Antanasa Jasenki i Audio Z, DIISSC ORCHESTRA w CSW Łaźnia

19.00 -24.00
Koncerty Scena na Targu Węglowym:
19:00        Balcan Sevdah ( Polska)
20.30        Fusedmarc (Wilno) + wizualizacje
22.00        Izrael     ( Polska )

Niedziela 6.09

12.00 – 16.00
Prezentacja rzemiosła artystycznego i kuchni litewskiej na stoiskach Targ Węglowy
Prowadzenie:  Magda Szpiner

12.00 – 15.00
Występy folklorystycznych zespołów
Scena na Targu Węglowym

16.00
Zakończenie imprezy Wilno w Gdańsku
Scena na Targu Węglowym

20.00
Koncert specjalny – International Akordeon Project: Cezary Paciorek (Gdańsk), Raimondas Sviackevicius, Mindaugas Bačkus (Wilno), Jarosław Bester (Kraków). Kościół Św. Jakuba Gdańsk ul. Wałowa
Zakończenie Festiwalu



Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter