agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Wniosek do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – Pas Nadmorski
8 stycznia 2008 roku

Szanowny Pan
Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska

WNIOSEK: do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Pas Nadmorski, rejon ciągu pieszego na przedłużeniu Alei Jana Pawła II w mieście Gdańsku (nr planu 0126)

Szanowny Panie Prezydencie!

Z wielkim niepokojem przyglądamy się projektowi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Pas Nadmorski, rejon ciągu pieszego na przedłużeniu Alei Jana Pawła II. Nasze obawy co do właściwego zagospodarowania tego szczególnego miejsca wypoczynku i spacerów gdańszczan oraz turystów budzi przede wszystkim propozycja obsługi drogowej terenów oznaczonych w planie jako A i B (na zachód od ciągu pieszego). Proponowane dopuszczenie dojazdu od strony ulicy Hallera, poprzez ulicę Nową Hallera (poza planem), jest naszym zdaniem wysoce nieodpowiedzialne. Przecięcie ciągu pieszego ulicą przyczyni się do dewastacji deptaka, który z takim trudem udało się przygotować dla mieszkańców naszego Miasta. W znaczącym stopniu pogorszy to walory spacerowe tego miejsca. Bliski nam Sopot przez lata przygotowywał się do budowy tunelu, aby reprezentacyjna ulica Bohaterów Monte Cassino była w całości tylko
i wyłącznie deptakiem. Mieszkańcy Gdańska również zasługują na miejsce do spacerów, gdzie obecność samochodów będzie ograniczona.

Uważamy, iż planowany dojazd od obecnej ulicy Czarny Dwór, a w przyszłości od projektowanej Drogi Zielonej wraz z przebudową skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II, będzie wystarczający. Wprowadzenie zapisu o zalecanym przeznaczeniu ulicy Nowej Hallera jako drogi technicznej i awaryjnej nie jest naszym zdaniem wystarczające i nie chroni ciągu pieszego przed przecięciem go ciągiem jezdnym. Zalecenie może nie zostać zrealizowane przez organizację ruchu.

Składamy zatem wniosek o określenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Pas Nadmorski, rejon ciągu pieszego na przedłużeniu Alei Jana Pawła II, dostępności drogowej wyłącznie od ulicy Czarny Dwór i wprowadzenie zakazu dojazdu od ulicy Nowej Hallera. W sytuacji awaryjnej odpowiednie służby będą przecież mogły przejechać mimo zakazu.

Z góry uprzejmie dziękujemy za pozytywne rozstrzygnięcie naszego wniosku.

Z poważaniem

Radni Miasta Gdańska

Wojciech Błaszkowski
Maciej Krupa
Patrycja Mlejnek-Gałęza
Agnieszka Pomaska
Agnieszka Owczarczak
Piotr Skiba
Tomasz SłodkowskiKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter