agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Radni z gdańskiej Zaspy postawili na swoim
11 grudnia 2008 roku

zso8Dla chcącego, nic trudnego – to porzekadło postanowiło wprowadzić w życie troje gdańskich radnych. Efekt – nowe boisko na Zaspie.

Niedawno ruszyły prace budowlane nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9. Powstanie tam nowoczesne boisko piłkarskie przeznaczone dla wszystkich mieszkańców osiedla. Co ciekawe, nie jest to żaden z rządowych programów budowy placów do gry. Dużym uporem w dążeniu do powstania pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą wykazało się troje miejskich rajców.

– Pełną parą zacząłem „chodzić przy tej sprawie” wiosną zeszłego roku – mówi Piotr Skiba, gdański radny. – Późnym latem tego roku doszło do realizacji planów. Teraz trzymamy kciuki, aby wszystko się udało. W walkę o boisko zaangażowali się jeszcze radni Agnieszka Owczarczak oraz Jerzy Borowczak. Na przyszkolnym placu prace idą pełną parą. Boisko ma być gotowe na wiosnę przyszłego roku, najprawdopodobniej w kwietniu. Te informacje to woda na młyn wielu piłkarzy amatorów, a w szczególnosci Klubu Sportowego Rozstaje.

– Klub powołała do życia spółdzielnia mieszkaniowa  – wyjaśnia Piotr Skiba. – To amatorzy grający w B klasie. Zobowiązali się dbać o boisko, bo teraz muszą się tułać po mieście, szukając miejsca do gry.

Ma to być także miejsce do rozgrywania znanego już w Gdańsku turnieju piłkarskiego „Cztery pory roku na Rozstajach”. Budowa boiska pochłonie niemal 800 tysięcy złotych.

– Wykorzystaliśmy źródła remontowe i trochę inwestycyjnych z budżetu miasta – dodaje radny Skiba.

Źródło: Rafał Rusiecki, Echo Miasta, 11.12.2008Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter