agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Gdański rewers euro – głosujmy!
24 października 2008 roku

Gdańsk ma szansę znaleźć się na rewersie polskiej monety euro. Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił internetowy konkurs na symbole, jakie powinny znaleźć się na odwrocie europejskich monet, które za 3-5 lat wprowadzi do obiegu Narodowy Bank Polski.

W pierwszym etapie konkursu internauci przesyłali na adres redakcji „Rzeczpospolitej” swoje propozycje. Ostatecznie wyłoniono spośród nich 70 najciekawszych. Teraz można na nie głosować pod adresem http://www.rp.pl/polskie_euro/formularz.jsp.

Zgodnie z tradycją, o tym, co widnieje na rewersie ośmiu monet o nominałach od 1 eurocenta do 2 euro decyduje kraj wprowadzający pieniądze do obrotu. Od emitenta zależy również, czy na każdej monecie umieszczony jest inny wizerunek, czy też powtarza się on na kilku nominałach.

Wśród propozycji, które nadesłali czytelnicy „Rzeczpospolitej”, nie zabrakło akcentu gdańskiego – jedną z propozycji rewersu polskiego euro jest Panorama Gdańska i Pomnik Poległych Stoczniowców. Zachęcam Państwa do głosowania na ten projekt (nr 6 na opublikowanej liście).

Głosować w internetowym konkursie można dokładnie do północy 20 listopada 2008 roku.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter