agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Oświadczenie
9 października 2008 roku

Każda rocznica piastowania funkcji publicznej to bez wątpienia dobra okazja do podsumowań i świętowania, do odbierania gratulacji i życzeń na kolejne lata pracy. Takie gratulacje z pewnością należą się Pawłowi Adamowiczowi, który już od 10 lat jest Prezydentem Gdańska.
Jednak oddzielną kwestią pozostaje sposób obchodzenia tego święta.

Jak dowiadujemy się z mediów, głównym sponsorem imprezy na cześć Prezydenta Gdańska jest Saur Neptun Gdańsk, spółka dostarczająca mieszkańcom Gdańska wodę. Co więcej, jak słyszymy, Saur już wkrótce ma z miastem negocjować ceny wody… Organizacja tak dużej imprezy i to za publiczne jakby nie było pieniądze, wydaje się więc co najmniej niestosowna.

Pragniemy też zwrócić uwagę, że organizacja rocznicy to indywidualna inicjatywa Prezydenta, który jest organem niezależnym od Rady Miasta. Radni, w tym radni Platformy Obywatelskiej, nie mieli wpływu na sposób obchodzenia przez Pana Prezydenta tej rocznicy. Nie uchylamy się jednak od politycznej oceny tej inicjatywy i sprawę tę bez wątpienia poruszymy na najbliższym posiedzeniu klubu radnych PO a także Radzie Powiatu PO, która odbędzie się w listopadzie. Czujemy się odpowiedzialni za rzetelne wyjaśnienie tej sprawy Gdańszczanom i wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

A podwyżki cen wody? Zapewniamy, że ten sposób działania przyniesie raczej efekt odwrotny od zamierzonego przez spółkę Saur…

Radni Miasta Gdańska (PO):

Agnieszka Pomaska

Agnieszka Owczarczak

Patrycja Mlejnek-Gałęza

Małgorzata Chmiel

Piotr Skiba

Tomasz Słodkowski

Maciej Krupa

Wojciech Błaszkowski

Jerzy BorowczakKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter