agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Pierwsze kroki radnych w internecie
21 grudnia 2007 roku

W nadchodzącym roku obrady władz Gdańska będą transmitowane przez internet. Wczoraj na swojej sesji radni zweryfikowali techniczne warunki wprowadzenia w życie tego pomysłu.

Jego pełna realizacja wymaga jednak trochę czasu. Na początek przewiduje się umieszczanie jedynie ścieżek dźwiękowych z przebiegu obrad. Będą się one pojawiać drugiego dnia rano po sesji. Najprawdopodobniej nagrania umieszczane będą na stronie Urzędu Miasta Gdańska: www.gdansk.pl. W tym celu potrzebne będzie zaprojektowanie specjalnej podstrony na tym portalu.

Nim wszystko ruszy konieczne będzie także zbadanie ilu mieszkańców Gdańska korzystałoby z tej usługi – mówi Agnieszka Owczarczak, radna PO i pomysłodawca całego projektu. – W ten sposób określona zostanie wstępnie opłacalność przedsięwzięcia. Dopiero po tym podać będzie można w przybliżeniu terminy pełnej realizacji – wyjaśnia.

O przedsięwzięciu tym myśli poważnie Sopot i Gdynia. Projekt działa od jakiegoś czasu w Warszawie, Poznaniu, Koninie, Oleśnicy, Koszalinie oraz Dąbrowie Górniczej. Szerzej o tym pomyśle pisaliśmy cztery dni temu w artykule pt. „Radni online”.

Źródło: MMTrojmiasto.plKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter