agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

6 września – Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska
28 sierpnia 2014 roku

plakar_RMG_dzienotwartyW sobotę 6 września br. Rada Miasta Gdańska szeroko otwiera przed turystami i mieszkańcami,  drzwi do swojej siedziby. Podstawowym celem „Dnia Otwartego” jest przybliżenie mieszkańcom roli, jaką pełni Rada Miasta, głównych zadań stojących przed radnymi oraz ułatwienie spotkań i konsultacji z nimi.

Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy. Tego dnia Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otwiera szeroko swoje podwoje, ukazując zwiedzającym również miejsca na co dzień niedostępne, a warte odwiedzenia i opowiedzenia ich historii. Tym bardziej, że uczynić to będzie można w towarzystwie radnych i przewodników PTTK. Podczas „Dnia Otwartego” szczególnie wiele atrakcji przewidzianych jest dla rodzin z dziećmi. Goście będą mogli zapoznać się z elektronicznym systemem do głosowania, zasiąść za stołem prezydialnym, udzielić głosu i wziąć udział w procedurze wyborczej związanej z  uchwalaniem lokalnego prawa. Zwiedzający mogli będą też obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w szeregu specjalnie przygotowanych na ten dzień konkursów i atrakcji oraz w grze miejskiej pt. „Rada Miasta bez tajemnic”. 

W budynku oraz na placu i parkingu przy ulicy Wały Jagiellońskie 1 odbędą się m.in. zawody na laserowej strzelnicy, symulator karabinka AK47, pokazy umundurowania, sprzętu wojskowego, sprzętu Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej – wraz z pokazami gaszenia pożarów.

Można będzie wziąć udział w zawodach w poławianiu bursztynu, obejrzeć robota pirotechnicznego, kombinezon antywybuchowy EOD 9A, zwiedzić SCHENGEN-BUS”(pojazd wykorzystywany w kontroli granicznej), zaprzyjaźnić się ze zwierzętami z małego zoo, spotkać, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, malowania twarzy, spróbować popcornu, waty cukrowej, posłuchać koncertów zespołów muzycznych i wokalnych, orkiestry Straży Granicznej oraz spektakli przygotowanych przez Centrum Hewelianum i Pałac Młodzieży.  Młodsi mieszkańcy Gdańska będą także mogli uczestniczyć w zwodach w poszukiwaniu bursztynu, które zorganizuje Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta, zaś nieco starsi mogli będą obejrzeć pokazy szlifowania bursztynu w wykonaniu artystów z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Serdecznie zapraszam!Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter