agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Nowe boisko i plac zabaw w Szkole Podstawowej nr 76
29 sierpnia 2013 roku

sp76Uczniowie SP 76 przy ul. Jagiellońskiej będą się od nowego roku szkolnego cieszyć z dwóch nowoczesnych obiektów: boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz placu zabaw, który powstał dzięki wsparciu finansowemu rządowego  programu „Radosna Szkoła”. Koszt obu inwestycji to prawie 1,8 mln zł.

Kompleks boisk, który powstał przy szkole przeznaczony jest dla miłośników sportu i różnych gier zespołowych. Stare bitumiczne i ziemne boiska po przebudowie zyskały nowoczesną nawierzchnię pokrytą trawą syntetyczną.

Obiekt składa się:

  • z boiska do piłki nożnej o wymiarach 62m x 30m;
  • z boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenisa ziemnego z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 42m x 27m;
  • z bieżni i skoczni w dal z nawierzchni poliuretanowej – 429 m2.

Obiekty wyposażono w urządzenia sportowe oraz  w stalową trybunę, którą w razie potrzeby można zdemontować i przestawić.

sp76aRealizacja inwestycji obejmowała także budowę nowoczesnego placu zabaw spełniającego wymogi programu „Radosna Szkoła”. Tak, jak i boisko wielofunkcyjne, plac zabaw pokryty został bezpieczną nawierzchnią amortyzującą upadki. Do dyspozycji dzieci wykonawca dostarczył m.in. wieżę ze zjeżdżalnią, mostkiem i urządzeniami linowymi, huśtawki, równoważnię na sprężynach, a także elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci). Nowo powstały plac zabaw został ogrodzony panelami, wzdłuż których posadzono zieleń. Budowa planu została dofinansowana z pieniędzy rządowych kwotą 63,5 tys. zł.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma  GARDENIA SPORT Sp. z o.o. z Warszawy, a inwestorem z ramienia miasta Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Źródło:  Magdalena Kuczyńska, Biuro Prasowe UMGKomentarze

  1. zbrojenia budowlane napisał/a:

    Mam na ten temat inne zdanie.

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter