agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Relacja ze spotkania na Przymorzu Małym
9 maja 2013 roku

130. mieszkańców Przymorza Małego wzięło udział w spotkaniu z prezydentem i miejskimi urzędnikami
40. już spotkanie z Prezydentem Miasta Gdańska z cyklu ‘Mój dom, moja dzielnica, moje miasto’ odbyło się w środę, 8 maja 2013 r. w Gimnazjum nr 20 im. Hanzy, ul. Zgody II 6. W spotkaniu licznie uczestniczyli Radni Miasta Gdańska, nie tylko okręgu wyborczego, do którego należy osiedle. Przypomnijmy też, że osiedle jest jedną z 6. jednostek pomocniczych w której mieszkańcy nie wybrali swojej rady osiedla.

Główne tematy jakie poruszyli mieszkańcy to: reforma gospodarowania odpadami i świadomość ekologiczna, otwarta infrastruktura dla mieszkańców, place zabaw dla dziecioraz stan dróg i chodników.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał 3 nr Herolda ze specjalną wkładką informacyjną na temat zmian w gospodarowaniu odpadami.
Pobierz wersję elektroniczną: Herold Gdański – nr 3/2013

Wszyscy mogli też wypowiedzieć się na temat swojej wizji Gdańska 2030 w specjalnej pilotażowej ankiecie, która wspiera proces budowania strategii Miasta Gdańska do roku 2030. Bezpośrednio po spotkaniu wypełnioną ankietę oddało 12 osób. Uczestnicy spotkania mogą to uczynić  jeszcze do końca maja br. oddając ankietę w dowolnym Zespole Obsługi Mieszkańców. Pojawi się ona także w wersji elektronicznej na stronie internetowej miasta.

Podczas spotkania za szczególną działalność społeczną na rzecz mieszkańców osiedla prezydent wyróżnił:

Partnerstwo Przymorze, w jego imieniu wyróżnienie odbiorą Pani Anna Jędrzejewska i Pan Krzysztof Skrzypski, inicjatorzy powołania Partnerstwa Przymorze, które podejmuje działania integrujące i aktywizujące mieszkańców.

Panią Annę Łopińską, nauczycielkę w SP nr 46, działaczkę lokalną, koordynatorkę Wigilii dla samotnych w SP nr 46, która współpracuje z lokalnymi instytucjami i inicjuje działania zmierzające do poprawy życia mieszkańców osiedla.

Panią Elżbietę Henke, nauczycielkę matematyki w Gimnazjum nr 20, animatorkę rozwoju intelektualnego i osobowościowego swoich uczniów. Uczestniczkę ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ‘Lepsza Szkoła’.

Panią Joannę Trzepanowską, nauczycielkę języka polskiego w Gimnazjum nr 20, która prowadzi zajęcia poprzez rozwijanie umiejętności aktorskich wśród uczniów.

Pana Dariusza Wójcika, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Otwartego, inicjatora wielu przedsięwzięć kulturalnych m.in. corocznego koncertu w ramach cyklu ‘Muzyczny Rok dla Przymorza’ (w 2013 r, przypada 15 jubileuszowy koncert).

Mieszkańcy chętnie korzystali ze stoisk informacyjnych dostępnych na godzinę przed spotkaniem:

– Instytutu Kultury Miejskiej,
– Straży Miejskiej,
– Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie,
– Gdańskich Inwestycji Komunalnych,
– Saur Neptun Gdańsk,
– Zarządu Transportu Miejskiego,
– Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej,
– Referatu Profilaktyki i Promocji Zdrowia UMG – mierzenie ciśnienia, badania spirometrem, badanie poziomu cukru we krwi, promocja programów profilaktycznych,
– Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”,
– Centrum Wolontariatu,
– Centrum Treningu Umiejętności Społecznych,
– Warsztatów Terapii Zajęciowej w Osiedlowym Domu Kultury ‘Bolek i Lolek’,
– Zarządu Dróg i Zieleni w zakresie reformy odbioru odpadów komunalnych.
Mobilny punkt Wydziału Obsługi Mieszkańców UMG  przyjmował wnioski indywidualne.

Kolejne 41. spotkanie z mieszkańcami w ramach cyklu ‘Mój dom, moja dzielnica, moje miasto’ planowane jest 12 czerwca (środa) w Kokoszkach. Odbędzie się w miejscu, gdzie powstaje nowa szkoła. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.

Źródło: Piotr Kowalczuk, kierownik Referatu Komunikacji SpołecznejKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter