agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Nowa Biblioteka przy ul. Jagiellońskiej
3 maja 2013 roku

WypożyczalniaJuż od 6 maja (od godz. 16:00) czytelnicy z Przymorza będą mogli korzystać z otwartej po remoncie filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Nowa aranżacja architektoniczno–funkcjonalna biblioteki przy ul. Jagiellońskiej to przede wszystkim lepsze wykorzystanie przestrzeni samej placówki: podział na strefy dla dorosłego i dziecięcego czytelnika oraz większe możliwości wykorzystania miejsca do organizacji wydarzeń kulturalnych. Na czytelników czeka 16000 książek, w tym pokaźny zbiór audiobooków, komfortowy kącik prasowy i 4 stanowiska komputerowe. W filii funkcjonuje bezpłatna sieć WiFi.

Filia nr 9 przez długie lata działalności (w obecnym miejscu istnieje od 1974 r.) wkomponowała się w przestrzeń Pomorza. Stale rozszerzany, atrakcyjny księgozbiór i bogata oferta kulturalna to tylko fragment oferty, z której mogą skorzystać mieszkańcy dzielnicy. W bibliotece odbywają się spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i dorosłych, od lat działa prężny i bardzo młody duchem Klub Seniora, organizowane są również zajęcia edukacyjne dla dzieci ,młodzieży i dorosłych.

Dla spragnionych nie tylko książek mamy majową niespodziankę. Bibliotekę przy ul. Jagiellońskiej odwiedzą Wojciech Kuczok, Anita Głowińska, Magdalena Witkiewicz i Marta Sziłajtis-Obiegło. Szczegółowe informacje  o spotkaniach znajdują się na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku www.wbpg.org.pl.

Źródło: Natalia Gromow, Rzecznik prasowy WiMBP w GdańskuKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter