agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Gdańskie Dni Sąsiadów
12 kwietnia 2013 roku

dni sasiadowTrwa rejestracja sąsiedzkich spotkań, które odbywać się będą od 26 kwietnia do 26 maja

Rodzinny piknik, międzypokoleniowy grill, festyn osiedlowy, czy święto ulicy można zarejestrować na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40), a następnie odebrać pakiet startowy pomocy w organizacji imprezy. W skład pakietu wchodzą: koszulki, kubki, serwetki, girlandy, plakaty i zaproszenia do samodzielnego wypełnienia danymi o imprezie, naklejki-identyfikatory oraz poradnik „10 dobrych rad aby święto było udane”.

Każdy, kto przyśle pisemną i fotograficzną relację ze zorganizowanego przez siebie wydarzenia, ma szansę wygrać nagrody – zestawy mebli ogrodowych, parasole, lampy solarne, grille, śpiwory oraz książki, albumy i maskotki. Losowanie nagród odbędzie się 22 czerwca o godz. 16.00 w ramach uroczystości Urodziny Galerii Sztuki Warzywniak na ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 w Gdańsku Oliwie.

W 2012 roku festyny, biesiady i prywatne spotkania w różnych częściach miasta oraz poza nim (np. w Kolniku czy Ulkowach) odbywały się od 27 kwietnia do 20 maja. Najwięcej wydarzeń miało miejsce we Wrzeszczu (12) i na Stogach (10). Po kilka w Kokoszkach, Chełmie, Głównym i Starym Mieście oraz na Siedlcach i w Oliwie. Padł rekord frekwencyjny – zarejestrowano 90 spotkań w 25 dzielnicach. Dane przekazane przez organizatorów wskazują, że w Gdańskich Dniach Sąsiadów 2012 wzięło udział łącznie ponad 20 tysięcy osób! Czy w tym roku gdańszczanie i gdańszczanki pobiją rekord? Zachęcam do promowania Gdańskich Dni Sąsiadów wśród… swoich sąsiadów!

Więcej informacji o projekcie:

www.gdansk.dnisasiadow.pl

www.facbook.com/GdanskieDniSasiadow

 

Zapraszają:

Urząd Miasta Gdańsk

Instytut Kultury Miejskiej

Fundacja „Wspólnota Gdańska”

Straż Miejska w Gdańsku

Sponsorem tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów jest firma GAZ-SYSTEM.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter