agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Oświetlenie przejść dla pieszych na Zaspie Młyńcu, nowy chodnik i nowa droga rowerowa
18 marca 2013 roku

Zarząd Dróg i Zieleni przeanalizował możliwości techniczne i finansowe i podjął decyzję o budowie oświetlenia przejść dla pieszych na al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Hynka do wiaduktu na al. Rzeczypospolitej. Obecnie trwają procedury przygotowania zadania do realizacji. Niezbędne jest przygotowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Planowany termin budowy oświetlenia to II połowa 2013 roku. Nastąpi ona w koordynacji z budową drogi rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II, realizowanej przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska w ramach unijnego projektu pn. „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013”.

Jednocześnie z budową nowej drogi rowerowej zostanie zrealizowany nowy chodnik oraz doraźne rozwiązanie dla odprowadzenia wód opadowych – obniżenie terenu w pasie zieleni dla umożliwienia odprowadzenia wód deszczowych do gruntu przepuszczalnego. Zakres robót obejmuje również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego ulicy oraz tymczasową i docelową organizację ruchu, co powinno poprawić bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.

Rozpoczęcie robót zaplanowano na dzień 01.04.2013 r., zakończenie przypada na koniec października 2013 r., a zakończenie pielęgnacji zieleni na dzień 30.10.2014 r.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter