agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie dzielnic Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Zaspa Mlyniec i Zaspa Rozstaje
26 listopada 2012 roku

Dzięki uprzejmości Zarządu Dróg i Zieleni przedstawiam zestawienie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie dzielnic Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Zaspa Mlyniec i Zaspa Rozstaje.

Przymorze Wielkie
1. Wprowadzenie strefy zamieszkania i zastosowanie wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Dąbrowszczaków – w rejonie osiedla Marina Primore.
2. Uspokojenie ruchu na ul. Kołobrzeskiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Chłopską do ul. Dąbrowszczaków – skanalizowany został ruch pojazdów i utworzone zostały azyle dla pieszych na wszystkich przejściach.

Przymorze Małe
1.    Opracowane i wprowadzone uspokojenie ruch poprzez strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h i skrzyżowania równorzędne na ul. Słupskiej, Arkońskiej, Szczecińskiej, Puckiej, Malborskiej i Solikowskiego w układzie ulic pomiędzy ul. Kołobrzeska a ul. Solikowskiego.
2.    Opracowane i wprowadzone uspokojenie ruch poprzez strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h i skrzyżowania równorzędne na ul. Kupały, Mściwoja II, Leszka Białego, Rzepichy, Poznańskiej, Subisława i Ziemowita w układzie ulic pomiędzy ul. Piastowską a ul. Pomorską.

Zaspa Młyniec
1.    Opracowany i wprowadzony projekt układu ulic objętych strefą zamieszkania (prędkość 20 km/h) i skrzyżowań równorzędnych – ul. Pilotów i Startowa i Dywizjonu 303.
2.    Ul. Hynka – umieszczony próg wyspowy na wysokości dojścia do kolejki SKM.
3.    Al. Jana Pawła II – odcinek pomiędzy al. Rzeczpospolitej a ul. Hynka – wykonany azyl dla pieszych.

Zaspa Rozstaje
1.    Opracowany przez Spółdzielnie przy współpracy i konsultacji ZDiZ i wprowadzony projekt układu ulic objętych strefą zamieszkania (prędkość 20 km/h) i skrzyżowań równorzędnych – ul. Meissnera, Kombatantów, Burzyńskiego i Drzewieckiego.
2.    Objęcie strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h fragmentu ul. Leszczyńskich – od skrzyżowania z ul. Necla do al. Jana Pawła II.

Ponadto, w ramach prowadzonych inwestycji mieszkaniowych na dawnym pasie startowym, staraniem ZDiZ, w ciągu al. Jana Pawła II wybudowane zostały dwie sygnalizacje świetlne, tj.:
1.    Na skrzyżowaniu z ul. Burzyńskiego i zjazdu do osiedla mieszkaniowego City Park (wykonane),
2.    Na skrzyżowaniu z ul. Burzyńskiego i zjazdu do osiedla mieszkaniowego Awiator (wykonane),
oraz został opracowany i przygotowany do realizacji na początku 2013 r. staraniem ZDiZ, projekt sygnalizacji świetlnej w ciągu al. Jana Pawła II na przejściu dla pieszych na wysokości wejścia do Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciech.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter