agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Boiska na wyciągnięcie… nogi. Nowe boiska w naszej dzielnicy
30 czerwca 2008 roku

W czerwcu całą Polskę ogarnęła piłkarska gorączka. Także wielu mieszkańców naszej dzielnicy udekorowało swoje balkony i samochody biało-czerwonymi flagami. Gdańscy radni tymczasem zainicjowali budowę nowych boisk sportowych, dzięki którym młodzież z Przymorza będzie miała gdzie trenować. Miasto Gdańsk zostało bowiem zakwalifikowane do rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Przy współudziale finansowym gminy, samorządu województwa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki zostanie wybudowany kompleks boisk przy Ogólnokształcących Szkołach Sportowych i Zawodowych mieszczących się przy ul. Kołobrzeskiej 77. Termin realizacji tej inwestycji przewidziany jest na okres: czerwiec 2008-czerwiec 2010. Obejmuje ona budowę dwóch boisk – piłkarskiego (o wymiarach 30×60 m) oraz boiska wielofunkcyjnego (18×32 m), przeznaczonego do piłki koszykowej i siatkowej. Oba pokryte zostaną nawierzchnią z trawy syntetycznej i ogrodzone siatką stalową miękką, powlekaną tworzywem. Przewidziana jest również budowa budynku sanitarno-szatniowego o powierzchni ok. 60 mkw.

Kompleks będzie ogólnodostępny, nie tylko dla dzieci i młodzieży ze szkół, przy których powstaje, ale również dla wszystkich mieszkańców Gdańska.

To niejedyna dobra wiadomość dla młodych miłośników sportu z Przymorza i okolic.

– Wraz z radnymi Piotrem Skibą i Jerzym Borowczakiem podjęłam działania zmierzające do remontu boiska oraz szatni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 – mówi radna Agnieszka Owczarczak. – Szkoła zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w odnowieniu boiska, które na chwilę obecną nie prezentuje się zbyt dobrze, i udało nam się znaleźć środki na to, żeby ten obiekt przystosować do codziennych potrzeb uczniów. Nie będzie tam co prawda sztucznej nawierzchni, ale boisko zostanie wyrównane i odnowione. Jednocześnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rozstaje”, której klub sportowy również będzie korzystał z tego obiektu, będzie pokrywać bieżące koszty jego eksploatacji. Cały projekt jest już przygotowany, potrzebne środki – zebrane, tak więc teraz pozostaje już tylko kwestia ogłoszenia przetargu i prace mogą zostać rozpoczęte. Liczymy, że uda się je zakończyć do końca września – dodaje radna.

Źródło: Twoja Gazeta, 30.06.2008Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter