agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Głosowanie na gdańskie zdroje uliczne rozpoczęte!
23 lutego 2012 roku

Gdańszczanie zadecydują, z jakiego zdroju napiją się wody.  Na stronie www.giwk.pl można zobaczyć, wyłonione w konkursie na projekt wzorniczy zdroju ulicznego, finałowe projekty i zagłosować na jeden z nich. Głosowanie na najlepszy projekt zdroju w Pasie Nadmorskim potrwa do 28 lutego. Serdecznie zapraszam do głosowania!

Ogłoszony 4 stycznia 2012 roku konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego w Pasie Nadmorskim „Łyk zdrowej wody nad morzem” wkracza właśnie w decydujący etap. Do wzorniczej rywalizacji stanęły trzydzieści dwie prace. Sąd konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, architektury i urbanistyki wybrał trzy najlepsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Oceniano między innymi: oryginalność pomysłu, czytelność komunikatu, dostosowanie do charakteru wizualnego i funkcjonalnego otoczenia, możliwości realizacyjne, łatwość korzystania oraz utrzymania zdrojów w czystości. Od teraz decyzja o tym, jaką formę przyjmą zdroje w Pasie Nadmorskim należy do ich użytkowników. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu rejonów nadmorskich.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów, samorządowców i mieszkańców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni. To kolejny krok,  którym Gdańsk wprowadza na swoje ulice design – czyli przemyślany i znaczący wzór. Organizatorem konkursu jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o. o.

Partnerami  konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni. Patronat medialny nad inicjatywą objął portal designattack.pl.

 Oddaj swój głos na gdański zdrój ulicznyKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter