agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Nowy azyl dla pieszych przy ul. Czarny Dwór
29 września 2011 roku

W związku z pojawiającymi się obawami o bezpieczeństwo pieszych przekraczających ulicę Czarny Dwór w rejonie skrzyżowania z ulicą Jelitkowski Dwór chciałabym poinformować o budowie azylu dla pieszych w tym miejscu. Poniżej treść odpowiedzi, jaką otrzymał radny Przemysław Ryś na swoją interwencję w tej sprawie.

Szanowny Panie Radny!

W odpowiedzi na Zapytanie Nr 95/11 z dnia 12 września 2011 r., w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Czarny Dwór w rejonie skrzyżowania z ul. Jelitkowski Dwór uprzejmie informuję, że Inwestor realizujący budowę osiedla mieszkaniowego „Rezydencja Marina” zlokalizowanego przy ul. Czarny Dwór zobligowany został
do przebudowy odcinka ul. Czarny Dwór wraz z ww. skrzyżowaniem.

Między innymi, w ramach powyższej inwestycji na przedmiotowym przejściu dla pieszych wybudowany zostanie azyl dla pieszych, który pozwoli na bezpieczne przekroczenie jezdni w dwóch etapach. Ponadto obserwacje prowadzone przez podległe mi służby wykazują, że kierowcy częściej ustępują pierwszeństwa pieszym znajdującym się na azylu.

Przedstawiając powyższe, uważam że tego typu rozwiązanie w znaczący sposób poprawi poczucie bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię, nie powodując jednocześnie perturbacji w ruchu drogowym.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że środki finansowe jakie można przeznaczyć na realizację tego typu wniosków wystarczają na montaż 1-2 sygnalizacji rocznie, a liczba lokalizacji na to oczekujących wynosi 17 pozycji informuję, że nie znajduję możliwości do realizacji wniosku Pana Radnego.

Prezydent Miasta Gdańska

z up. Maciej Lisicki

Zastępca Prezydenta Miasta GdańskaKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter