agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Głosowanie na projekt zbiornika wieżowego na Wyspie Sobieszewskiej
17 czerwca 2011 roku

Na Wyspie Sobieszewskiej powstanie zbiornik wieżowy z tarasem widokowym. Na jeden z trzech projektów będzie można głosować przez stronę internetową www.giwk.pl od 16 do 23 czerwca.

Zbiornik wieżowy powstanie w ramach inwestycji Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego „Włączenie Wyspy Sobieszewskiej i Płoni Wielkiej do gdańskiego systemu wodociągowego”, którego realizacja rozpocznie się w IV kwartale 2011 roku. Po zakończeniu prac woda pitna na Wyspę Sobieszewską i Płonię Wielką będzie dostarczana z ujęcia Lipce, zmodernizowanego w ramach Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego. Obecnie mieszkańcy są zaopatrywani z ujęć lokalnych Sobieszewo i Świbno oraz Pleniowo, które charakteryzują się podwyższoną zawartością fluorków, azotu amonowego oraz siarkowodoru. Inwestycja na Wyspie Sobieszewskiej została podzielona na dwa etapy:

  • Budowa magistrali wodociągowej o dł. ok. 7 km dostarczającej wodę o wymaganych parametrach jakościowych z gdańskiego systemu wodociągowego. Magistrala będzie przebiegała w ulicach: Przełom, Nadwiślańska, Księżycowa, Lazurowa. Woda dostarczana będzie do wieżowego zbiornika wody. Planowany termin realizacji inwestycji IV kw. 2011 – IV kw. 2013 r.
  • Budowa wieżowego zbiornika wody u zbiegu ulicy Lazurowej oraz Turystycznej w Gdańsku. Zbiornik wieżowy ma za zadanie gromadzenie wody – zapewnienie rezerwy, w przypadku zwiększonego zużycia i zapewnienie odpowiedniego ciśnienia oraz zachowania ciągłości procesów technologicznych w przypadku awarii wodociągu, będzie także pełnił funkcję zbiornika przeciwpożarowego. Na szczycie zbiornika wieżowego zlokalizowany zostanie taras widokowy z pełną panoramą, dostępny dla zorganizowanych grup osób. Planowany termin realizacji inwestycji 2013 r. – 2014 r.

Przewidywany koszt całej inwestycji, realizowanej w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II to 17,5 mln PLN.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter