agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

„Moje spotkanie z Bremą” – konkurs organizowany z okazji 35-lecia współpracy Gdańska i Bremy
21 kwietnia 2011 roku

W dniu 12 kwietnia 1976 roku podpisano Ramowe Porozumienie o Współpracy między Gdańskiem a Bremą. Było to pierwsze porozumienie polsko-niemieckie podpisane z Zachodnimi Niemcami. Z okazji 35-lecia współpracy obu miast Urząd Miejski w Gdańsku zaprasza gdańszczan do wzięcia udziału w konkursie wspomnień.

Porozumienie Gdańska i Bremy odegrało wielką rolę w budowaniu relacji pomiędzy narodami Polskim i Niemieckim. Wieloletnia współpraca obu miast polegała nie tylko na wspólnych przedsięwzięciach i inwestycjach, ale też na pomocy. Takiej pomocy bremeńczycy udzielili nam w trudnych dla Gdańska momentach – m.in. po wybuch gazu w budynku przy ul. Wojska Polskiego, po pożarze w Hali Stoczni i po powodzi w 2001 roku. Niezwykle ważne jest również wsparcie naszych zachodnich sąsiadów w budowaniu nowej demokracji.

Jednak niewątpliwie najważniejszą częścią tej wieloletniej współpracy obu miast jest nawiązywanie bezpośrednich kontaktów oraz przyjaźni pomiędzy ich mieszkańcami. Stąd też pomysł na niezwykły konkurs: chcielibyśmy poznać osobiste wspomnienia mieszkańców Gdańska, którzy kiedykolwiek odwiedzili Bremę.

Prosimy o przesyłanie wspomnień na temat „ Moje spotkanie z Bremą” w formie pisemnej lub w formie nagrania na adres:

Jolanta Murawska
Referat Spraw Zagranicznych
Urząd Miejski w Gdańsku

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk

E- mail: jolanta.murawska@gdansk.gda.pl , tel. 58/323 62 03

Konkurs organizowany jest przez gdański Urząd Miejski przy współudziale Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego. Najciekawsze wspomnienia zaprezentowane zostaną w gdańskich mediach oraz w książce opisującej 35- lecie współpracy miedzy Gdańskiem a Bremą.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter