agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Zaprojektuj stojak rowerowy
30 marca 2011 roku

Gdańsk 2016, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku, ogłasza konkurs dla projektantów i projektantek, którego tematyką jest zaprojektowanie nietuzinkowej, nowoczesnej koncepcji stojaka dla rowerów, montowanego w pobliżu instytucji kultury. Do autora zwycięskiej pracy trafi nagroda w wysokości 7000 zł.

Inauguracja konkursu nastąpiła podczas Targów Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa i Sztuki Użytkowej ABOUT DESIGN, 25 marca br.

Organizator, zapraszając do współpracy branżę kreatywną, chce odczarować typową formę mebla miejskiego, jakim jest stojak rowerowy, a jednocześnie promować pozytywne praktyki wykorzystania designu do demokratyzacji przestrzeni publicznej poprzez sztukę. Konkurs daje szansę na wizjonerskie i twórcze gospodarowanie przestrzenią miejską i kreowanie miejskich mebli.

„Rowerem do Kultury” to także wyjście naprzeciw potrzebom zwiększającej się liczby osób jeżdżących na rowerze. Gdańsk jest liderem wśród polskich miast pod względem dostępności infrastruktury rowerowej. Jazda na rowerze to nie tylko sezonowa alternatywa dla standardowych środków komunikacji miejskiej, to także sposób myślenia o mobilności w mieście i ekologiczny styl życia coraz większej liczby mieszkańców Trójmiasta.

Organizator zaprosił do udziału w projekcie instytucje kultury i organizacje związane z kulturą. Stojaki rowerowe będą zamontowane przed ich siedzibami. Designerskie stojaki chciałby mieć Teatr Wybrzeże, CSW Łaźnia, Gdańska Galeria Miejska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna czy IS Wyspa. Ułatwią one zagorzałym miłośnikom jazdy na rowerze uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

W przeprowadzenie konkursu angażuje się gdański Oficer Rowerowy, który jest odpowiedzialny za miejską politykę rowerową; www.gdansk.pl/komunikacja,256,14227.html

Konkurs wpisuje się także w działaniach związane z projektem „Civitas Mimosa”, którego jednym z celów jest popularyzacja jazdy na rowerze miejskim; www.civitas-mimosa.eu/Default.aspx

Prace konkursowe można składać do 6 maja 2011 br. w siedzibie Gdańsk 2016 (ul. Długi Targ 39/40).

http://www.gdansk2016.eu/konkursKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter