agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Rower miejski w dwóch odsłonach
20 marca 2011 roku

Zakończył się konkurs na kolorystykę Trójmiejskiego Roweru Miejskiego. Podczas posiedzenia w dniu 10 marca 2011 jury wybrało dwa projekty kolorystyczne. W wyborze tego, który z nich ostatecznie zagości na miejskich rowerach, pomóc mają internauci.

W konkursie wzięło udział 63 artystów, którzy nadesłali 80 projektów. Jury w skład którego weszli: prezes firmy Trójmiejski Rower Miejski Arkadiusz Pytyński, oficer rowerowy Remigiusz Kitliński oraz koordynator projektu Civitas Mimosa w Gdańsku Małgorzata Ratkowska wybrało dwie prace finałowe. Autorkami wyróżnionych projektów są panie: Iwona Szczodruch i Witbrot. Zwyciężczynie wyposażone zostaną w zestawy akcesoriów rowerowych.

W związku z faktem, że barwy TRM mają być jednakowe dla całej aglomeracji, jury przed ostatecznym wyborem zdecydowało się zasięgnąć jeszcze opinii mieszkańców. W załączeniu przedstawiamy dwie finałowe propozycje (każda w dwóch wariantach) i zachęcamy do głosowania na najlepszy projekt. Internetowa sonda z prezentacją wszystkich czterech propozycji zostanie uruchomiona na stronie www.gdansk.pl w poniedziałek 21 marca. Głosowanie potrwa do końca marca.

Wyniki sondy mają pomóc jurorom w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej barw Trójmiejskiego Roweru Miejskiego. Przypomnijmy, że według zwycięskiego projektu pomalowanych zostanie ok. 1200 rowerów.

Źródło: Biuro Prasowe UMGKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter