agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Dłużnicy komunalni posprzątają Park Oruński
20 marca 2011 roku

Mimo że z ulic i chodników zniknął już śnieg, dłużnicy komunalni nadal mogą odpracowywać swoje zadłużenie wykonując prace porządkowe. Od dziś dłużnicy porządkują Park Oruński.

Z dniem 1 stycznia 2011 roku Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych podniósł stawkę z 5 do 10 zł za godzinę pracy. Dłużnicy mający zaległości czynszowe mogą je odpracowywać wykonując prace na rzecz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Niemal codziennie korzysta z tej możliwości około 50-60 dłużników. Od dziś, w ramach porozumienia z gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, GZNK będzie zlecać dłużnikom prace porządkowe takie jak porządkowanie parków i zieleńców na terenie miasta. Jako pierwszy uporządkowany zostanie Park Oruński.

Dłużnicy pracują średnio po cztery godziny dziennie. Jak wynika ze wstępnych wyliczeń GZNK udało im się już odpracować ponad 25 tys. zł zadłużenia.

Aby skorzystać z możliwości odpracowania długu wystarczy zgłosić się do swojego Biura Obsługi Mieszkańców. Z pracownikami BOM-ów ustala się termin i zakres pracy i liczbę godzin. Przypomnijmy, że można odpracowywać nie tylko własne długi, ale np. długi członków rodziny.

Źródło: Biuro Prasowe UMGKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter