agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Radni ślubowali, Bogdan Oleszek przewodniczącym Rady Miasta Gdańska
3 grudnia 2010 roku

Jeśli chodzi o przewodniczącego rady, Bogdana Oleszka, jest to przewodniczący z dużym doświadczeniem – tłumaczy wybór Aleksandra Dulkiewicz, radna PO. – Bogdan Oleszek się sprawdził, potrafi dobrze i sprawnie prowadzić obrady.
Zastępcami Bogdana Oleszka zostali Agnieszka Owczarczak i Jarosław Gorecki z PO oraz Jacek Teodorczyk z PiS-u.
To są także bardzo doświadczeni radni. Myślę, że będą pomagać przewodniczącemu w sprawnym kierowaniu obradami – dodaje Dulkiewicz.

Komisje poznamy w poniedziałek
Nie znamy jeszcze składów poszczególnych komisji, które oficjalnie mają zostać przegłosowane w poniedziałek, 6 grudnia. Wiemy już jednak, że szykują się drobne zmiany.

Planujemy zmienić nieco kształt komisji – mówi Maciej Krupa, przewodniczący klubu PO. – Komisja Budżetowa zmieni nazwę na Komisję Strategii Budżetowej. Zmieni się także nieco zakres obowiązków niektórych komisji. Powstanie Komisja Kultury i Promocji oraz komisja Sportu i Turystyki, w zamian za istniejące już Komisje Kultury i Sportu oraz Turystyki i Promocji Miasta.

Koniec kadencji w maju zamiast w listopadzie?
Podczas sesji przewodniczący klubów opowiedzieli krótko o planach na najbliższe cztery lata. Maciej Krupa z PO uważa, że jednym z najważniejszych zadań uznaje przyjęcie strategii miasta na lata 2015-2020. Z kolei Wiesław Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że najważniejsza powinna być restrukturyzacja szkolnictwa.

Na spotkaniu nie mogło także zabraknąć prezydenta, Pawła Adamowicza (jego zaprzysiężenie na nową kadencję zaplanowano na poniedziałek, 6 grudnia), który zaproponował, aby w 2014 kadencja kończyła się w maju bądź czerwcu, tak jak to się odbywało do 1994 roku. Warto się zastanowić nad tym pomysłem – uważa prezydent. – Chciałbym życzyć, abyśmy się pięknie różnili. Spory są wartościowe, ale tylko jeśli wysuwamy ważne i dobre argumenty. Pamiętajmy o tym – dodał Adamowicz.

Źródło: http://www.mmtrojmiasto.pl/11314/2010/12/2/radni-slubowali-bogdan-oleszek-przewodniczacym-rady-miasta-gdanska?category=newsKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter