agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

4 lata ciężkiej pracy
3 grudnia 2010 roku

Gdańsk 32 z 34 radnych VI kadencji Rady Miasta Gdańska zaprzysiężonych. Dwie nieobecne z powodu choroby osoby ślubować będą w innym terminie, bez uroczystej oprawy. Wyjątkowy charakter czwartkowej inauguracji nadała leżąca na honorowym miejscu gdańska Biblia z 1630 roku.

Jednogłośnie, nowym – starym przewodniczącym został Bogdan Oleszek. Radny Platformy Obywatelskiej pełni tę funkcję od 10 lat.- Będę się starał zachować bezstronność i pełnić swoje obowiązki tak, jak przystało na przewodniczącego – obiecał.

Zastępcami przewodniczącego zostali Jarosław Gorecki i Agnieszka Owczarczak (oboje z PO) oraz Jacek Teodorczyk (PiS). Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślali, że choć popierają Oleszka, nie jest on najlepszym kandydatem. – Przewodniczącym powinien zostać radny z największą liczbą głosów – argumentował Wiesław Kamiński, nowy szef klubu radnych PiS.

Zmienił się również przewodniczący klubu PO. Został nim 31-letni Maciej Krupa. -Uzyskaliśmy miażdżącą przewagę w Radzie Miasta (26 radnych – przyp. red.). To duży sukces, ale i duża odpowiedzialność Będziemy robić wszystko, by sprostać oczekiwaniom wyborców. Na nasze pełne wsparcie może również liczyć prezydent miasta – zapewniał. Obecny na zaprzysiężeniu Paweł Adamowicz przypomniał radnym, że ich kadencja upłynie pod znakiem ciężkiej pracy i wielkich inwestycji.

Do rady, w osobie Jolanty Banach, wróciła lewica. – Chcę być sumieniem politycznej większości. Wiem, że przewaga kończy się rutyną i lekceważeniem potrzeb społecznych – mówiła.

Źródło: Polska Dziennik Bałtycki, Magdalena Sapkowska, 3.12.2010Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter