agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej drugie w kraju!
28 października 2010 roku

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej to najlepsze, zaraz po Tarnowskich Górach centrum informacji turystycznej w kraju! Na trzecim stopniu podium stanęły ex aequo punkty it w Katowicach i Jeleniej Górze.

Ranking przeprowadziła Polska Organizacja Turystyczna. Gdańsk zdobył wyróżnienie w najwyższej kategorii centrów czterogwiazdkowych. W konkursie oceniano: warunki lokalowe (w tym stopień informatyzacji, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych), dostępność materiałów promocyjnych (bezpłatnych i przeznaczonych na sprzedaż), jak i poziom obsługi oraz przygotowanie merytoryczne informatorów.

Sukces Gdańskiego Centrum Informacji Turystycznej cieszy tym bardziej, że w rokokowym wnętrzu kamienicy przy ul. Długi Targ 28/29 punkt działa zaledwie od lipca 2009 roku. Od samego otwarcia biuro IT stało się gdańską wizytówką. Turyści chwalili nie tylko jego wystrój, ale przede wszystkim różnorodność materiałów przygotowanych dla turystów w wielu językach. W GCIT można otrzymać pełną informację o atrakcjach turystycznych Gdańska oraz zaopatrzyć się w mapy, ksiązki i pamiątki z wizyty w stolicy Pomorza. Są tam także stanowiska z dostępem do Internetu, na których można zaplanować wycieczkę na elektronicznym planie. Centrum oferuje także Kartę Turysty Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus oraz wynajem prywatnych audioprzewodników, umożliwiających poznanie historii oraz samodzielne zwiedzanie najciekawszych zakątków miasta.

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk
tel. 058 301 43 55, 058 683 54 85
e-mali: gcit@gdansk4u.pl
godziny otwarcia: czerwiec – sierpień: 8.30-19; wrzesień – maj: 9 – 17.
GCIT prowadzone jest przez Gdańską Organizację Turystyczną.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter