agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Zrównoważony transport – ankieta projektu Mimosa Civitas Plus
24 października 2010 roku

Zapraszam do wzięcia udziału w internetowej ankiecie dotyczącej zrównoważonego transportu w Gdańsku, przygotowanej przez zespół projektu badawczego Mimosa Civitas Plus.

Ankieta, która ma charakter badania ONLINE i która powstała głównie z myślą o uczestnikach odbywającego się 25 września w Gdańsku festynu  Mimosa Mobility Weekend, wciąż jest dostępna w internecie. Ankieta znajduje się pod adresem http://surveymonkey.com/s/BYCFRYS. Link prowadzący do niej znaleźć można m.in. na stronie internetowej www.gdansk.pl i stronie internetowej www.civitas-mimosa.eu/gdansk/, a także profilu projektu Mimosa w portalu społecznościowym Facebook.

Dotychczas w ankiecie wypowiedziało się 278 osób. Badanie będzie dostępne w internecie do 20 listopada 2010 r.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w ankiecie, które nie mają dostępu do internetu, zapraszam do biura Mimosa Civitas Plus na ul. Długi Targ 39/40 pok. 106 w Gdańsku, gdzie pracownik zespołu pomoże w jej wypełnieniu.

Mimosa Civitas Plus jest projektem badawczym. Prowadzone w ramach projektu badania nie mają za zadanie wyręczać Miasta czy Zarządu Transportu Miejskiego w działaniach na rzecz transportu miejskiego, a raczej je wspierać i dopełniać. Wyniki Ankiety Transportu Zrównoważonego  po zakończeniu badania zostaną przekazane do ZTM.

MIMOSA Project w ramach CIVITAS PLUS 7 Programu Ramowego

Program CIVITAS Plus koncentruje się na działaniach innowacyjnych związanych między innymi z rozwojem zrównoważonego transportu, poprawą bezpieczeństwa na drogach oraz w środkach transportu publicznego, promowaniem transportu alternatywnego, skuteczniejszym wykorzystaniem energii w transporcie zbiorowym. Zadania zaplanowane do realizacji w ramach projektu obejmują przedsięwzięcia związane z:

  • kampaniami informacyjnymi i promującymi transport tramwajowy (szczególnie w związku z planowanymi i powstającymi nowymi połączeniami),
  • poprawą bezpieczeństwa i zapobieganiem aktom wandalizmu w środkach komunikacji publicznej poprzez monitoring w tramwajach i autobusach,
  • poprawą infrastruktury i bezpieczeństwa w obrębie ścieżek rowerowych,
  • kampaniami informacyjnymi i promocyjnymi na rzecz popularyzacji nowych udogodnień w obrębie ścieżek rowerowych w Gdańsku,
  • działaniami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu ulicznym,
  • zbadaniem możliwości zastosowania bio-paliw,
  • kampaniami popularyzującymi „Dzień bez samochodu” i  „Mobility Week”.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter