agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Skandaliczne zachowanie kontrolerów Renomy – interpelacja radnych
11 czerwca 2008 roku

Po przeczytaniu artykułu w Gazecie Wyborczej na temat skandalicznego zachowania kontrolerów Renomy wraz z innymi radnymi Platformy Obywatelskiej wystosowałam do Prezydenta Miasta Gdańska interpelację, której treść przedstawiam poniżej. Publikacje Gazety Wyborczej można przeczytać pod poniższymi linkami:

INTERPELACJA

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z artykułem jaki ukazał się w Gazecie Wyborczej Trójmiasto w dniu 10 czerwca br. pod tytułem „Skandaliczne zachowanie kontrolerów Renomy” oraz w nawiązaniu do wcześniejszych publikacji poddających w wątpliwość właściwe zachowanie niektórych pracowników prowadzących kontrolę w pojazdach gdańskiej komunikacji miejskiej, uprzejmie proszę o wyjaśnienie następujących kwestii:

  1. W jaki sposób prowadzony jest nabór pracowników w firmie Renoma, która zajmuje się kontrolą biletów w pojazdach komunikacji miejskiej w Gdańsku?
  2. Jakie szkolenia przechodzą pracownicy przed podjęciem pracy polegającej na kontroli biletów?
  3. Jakie kary, zgodnie z umową zawartą pomiędzy Miastem Gdańsk a firmą Renoma, można nałożyć na wspomnianą firmę w przypadku niewłaściwych zachowań jej pracowników wobec pasażerów?
  4. Jak wygląda tryb postępowania ze strony firmy Renoma oraz Urzędu Miasta Gdańska w sytuacji zgłoszenia przez pasażera niewłaściwego zachowania pracownika ww. firmy?
  5. Jakie maksymalne konsekwencję, w przypadku potwierdzenia skandalicznych i niedopuszczalnych zachowań opisanych w artykule, mogą zostać wyciągnięte wobec firmy Renoma?
  6. Ile do tej pory zostało zgłoszonych skarg na pracowników firmy Renoma w wyniku działań podejmowanych przez nich w pojazdach gdańskiej komunikacji miejskiej, ile z nich zostało uznanych za zasadne i jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec firmy Renoma (i jej pracowników)?

Uprzejmie proszę o możliwie szybkie wyjaśnienie powyższych spraw oraz o bieżące informowanie o postępowaniu wobec firmy Renoma i jej pracowników w związku ze sprawą opisaną w artykule.

Z poważaniem,

Agnieszka Pomaska

Agnieszka Owczarczak

Patrycja Mlejnek-Gałęza

Piotr Skiba

Tomasz Słodkowski

Maciej Krupa

Wojciech BłaszkowskiKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter