agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW FUTBOLU! W GDAŃSKU POWSTANIE PARK KIBICA
5 czerwca 2008 roku

W sobotę, 7 czerwca 2008 r. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2008. Dla tych kibiców, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach osobiście władze Gdańska przygotowały alternatywę: Park Kibica.

Nie tylko duszne, zatłoczone puby, nie tylko kameralne spotkania w domach – wszystkim gdańszczanom proponujemy wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji w gdańskim Parku Kibica, który powstanie przy Bramie Oliwskiej (dawny Plac Zebrań Ludowych) już w najbliższą sobotę. Transmisje na żywo emitowane będą w konsekwencji wykupienia przez Miasto Gdańsk licencji na wyświetlanie meczów, które kibice będą mogli obejrzeć na ekranie diodowym o powierzchni 26m². Wokół placu rozmieszczonych zostanie około 120 parasoli, gdzie po trudach dopingowania, kibice będą mogli coś przekąsić i ugasić pragnienie. Część gastronomiczna będzie odgrodzona od części przeznaczonej do oglądania rozgrywek.
Na placu zbudowane będzie również boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 15 na 10 metrów z bandami – gdzie młodzieżowe drużyny rozegrają Turniej Piłkarski MiniEuro 2008. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpi w niedzielę 8 czerwca o godz. 12.00.
Podczas MiniEuro 2008 mecze rozegra 16 drużyn, którym zostaną przypisane nazwy krajów uczestników EURO 2008. Obowiązywać będzie system rozgrywek EURO. Boisko otoczone zostanie trybunami z 200 miejscami siedzącymi dla kibiców rozgrywek młodzieżowych.

Park Kibica czynny będzie przez cały czas trwania rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Relacjonowane będą m.in. mecze Polska-Niemcy (8 czerwca), Polska-Austria (12 czerwca), Polska-Chorwacja (16 czerwca).

Zapraszamy w sobotę o godzinie 16.00 na otwarcie Parku Kibica, którego dokona Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na godzinę 17.45 na wspólne oglądanie otwarcia Mistrzostw i mecz otwarcia oraz pozostałe imprezy towarzyszące.

Źródło: www.gdansk.plKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter