agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

do przerwy 0:1 – zaproszenie
15 września 2010 roku

do przerwy 01We wrześniu wracamy do szkoły, a także na piłkarskie boiska. Taką możliwość daje organizowany po raz trzeci w tym roku turniej dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 18 września. Zapisy przyjmowane będą tradycyjnie od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie. Pierwsze mecze rozpoczną się godzinę później.

– Tym razem wprowadziliśmy dwie istotne zmiany. Jedna na pewno spotka się z przychylnym przyjęciem. Udało nam się powiększyć turniejową arenę o dodatkowe boisko. Mecze odbywać się będą także na Orliku przy ul. Kołobrzeskiej, co pozwoli nam sprawniej przeprowadzić całą imprezę, a także rozegrać większą liczbę spotkań. Druga innowacja związana jest stricte z kwestiami regulaminowymi. Chcieliśmy uniknąć wcześniejszych drobnych nieporozumień związanych z przynależnością do poszczególnych kategorii wiekowych i teraz wprowadziliśmy sztywny podział. Impreza odbędzie się w trzech kategoriach – w jednej zagrają piłkarze urodzeni w 1996 roku i młodsi, w drugiej ci, którzy przyszli na świat w latach 1992-95, natomiast pozostali rywalizować będą w kategorii open, która ma tylko dolną granicę – rok 1991 – tłumaczy Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, która razem z Biurem ds. EURO 2012 jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

Inne główne zasady turnieju „Do przerwy 0:1” pozostały takie same. Nie zmieniły się sztandarowe hasła, które organizatorzy starają się za każdym razem wpoić wszystkim uczestnikom tej imprezy – na pierwszym miejscu jest fair play, na drugim futbol, a dla używek i niesportowego zachowania nie ma podczas tych zawodów miejsca. Tradycyjnie gorące zaproszenie kierowane jest do zespołów dziewczęcych, który miały już okazję rywalizować podczas tego turnieju. Jednocześnie przypominamy, że drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszę przyjść z dorosłym opiekunem.

Dla amatorów tej piłkarskiej imprezy organizatorzy przygotowali wiele cennych nagród w postaci sprzętu sportowego, puzzli, różnych gadżetów i klubowych pamiątek.

Na tym nie koniec niespodzianek. Turniej „Do przerwy 0:1” doskonale wkomponowuje się w najbliższy piłkarski weekend w Trójmieście. W piątek wieczorem można obejrzeć mecz Lechii z Cracovią, w sobotę samemu zagrać w piłkę, a w niedzielę wybrać się na spotkanie Arki z Jagiellonią Białystok. Będzie również okazja, aby wymienić uwagi na temat ligowej potyczki biało-zielonych. Na imprezie spodziewamy się bowiem specjalnych gości – Wasze mecze będą oglądać piłkarze Lechii! Przy okazji będą oni rozdawać klubowe gadżety, autografy oraz pozować do wspólnych zdjęć.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Zwłaszcza debiutantów.

– Przyjdź i zagraj w turnieju, a na pewno nie będziesz żałował – zachęca Andrzej Kowalczys organizator turnieju.

JESIEN 2010 plakat-10004-10009-1

0015-10016-10020-1

Tekst: Andrzej Kowalczys
Zdjęcia: Krzysztof Mystkowski/ KFPKomentarze

  1. Andrzej napisał/a:

    Dziękuje Agnieszko. Pozdrawiam serdecznie. I do zobaczenia.

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter