agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Dni Wilna w Gdańsku
31 sierpnia 2010 roku

Instalacje, wystawy, projekcje filmowe, koncerty wileńskich zespołów, a także tradycyjny Jarmark Wileński – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych Dni Wilna, które odbędą się w Gdańsku w dniach 3 – 5 września 2010.

Festiwal Europejskich Stolic Kultury Wilno w Gdańsku to interdyscyplinarne wydarzenie ukazujące kulturę Wilna, ubiegłorocznej Europejskiej Stolicy Kultury. Festiwal odbywa się w Gdańsku – mieście, które aspiruje, aby otrzymać ten zaszczytny tytuł w roku 2016. Zamiarem organizatorów jest ukazanie tego, co ciekawe oraz intrygujące we współczesnej sztuce litewskiej. Do realizacji projektu zaproszono artystów reprezentujących najciekawsze trendy w muzyce, fotografii, filmie i multimediach.

Corocznym zwyczajem tej imprezy jest nawiązanie do dawnych tradycji wileńskich. Tak, jak w latach ubiegłych, na Targu Węglowym gościć będziemy artystów ludowych z Wilna, rzemieślników, producentów naturalnej żywności. Tradycyjny Jarmark Wileński odbędzie się w dniach 3 – 3 września 2009 w godzinach 11:00-20:00 na Targu Węglowym.

Na Dni Wilna w Gdańsku zapraszają serdecznie Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Mer Miasta Wilna Vilius Navickas i Mer Rejonu Wileńskiego Maria Rekść, a także Patroni Honorowi: Ambasador Litwy w Polsce – Egidijus Meilunas i Konsul Republiki Litewskiej – Józef Poltrok.

Uroczyste otwarcie Festiwalu i VII Jarmarku Wileńskiego odbędzie się 3 wrzesnia o godz. 16.00 na Scenie na Targu Węglowym.

Więcej informacji, opisy wileńskich artystów i szczegółowy program imprezy.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter