agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Festyn w Parku Brzeźnieńskim im. Haffnera
24 czerwca 2010 roku

festyn brzeznoPrezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek zapraszają serdecznie wszystkich gdańszczan na festyn z okazji zakończenia rewaloryzacji Parku Brzeźnieńskiego im. Haffnera (przy ul. Krasickiego). W trakcie festynu, w sobotę 26 czerwca, w pięknych scenografiach parku posłuchać będzie można trójmiejskich zespołów muzycznych, zobaczyć przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z brzeźnieńskiego Klubu Projektornia, pokaz Tai Chi i prezentację umiejętności psów ratowniczych OSP Gdańsk.

Festyn rozpocznie się w samo południe, ale już pół godziny wcześniej, czyli o 11.30, na skwerze przed wejściem do Parku (przy petli tramwajowej) zaprezentuje się Jacek Kulesza Trio Waliza i Tamburyn. O godz. 12.00 w położonym na wysokości dawnej baterii nadbrzeżnej Belwederku, z którego roztacza się piękny widok na Zatokę Gdańską, dzieci z klubu Projektornia (dawny klub Cebulka) zaprezentują spektakl pt. „Sen Haffnera” opowiadający o powstaniu Domu Zdrojowego i Parku w Brzeźnie. Następnie prezydent Paweł Adamowicz i przewodniczący Bogdan Oleszek wraz z dziećmi dokonają symbolicznego otwarcia Parku po rewaloryzacji.

Chwilę później rozpoczną się kolejne koncerty: w dwóch nieodległych od siebie zakątkach parkowej przestrzeni zaprezentują się Zespół Perkusyjny Tomasza Żukowskiego „Ręce” (ok. godz. 12.45) I Towary Zastępcze (ok. godz. 13.30). Między koncertami (ok. godz. 13.15) na jednej z ukrytych między drzewami malowniczych polanek odbędzie się pokaz i – dla chętnych – lekcja Tai Chi Chuan w wykonaniu adeptów z YMAA Sopot-Gdańsk z instruktorem Rafałem Szulkowskim. Zaprezentują się również ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku ze swoimi psami szkolonymi do poszukiwań osób zaginionych.

Przewidywany czas zakończenia festynu to godz. 14.00, choć wcale nie oznacza to końca dobrej zabawy. Spacerowicze będą mogli oczywiście korzystać z wszystkich walorów Parku znacznie dłużej. Zwłaszcza, że oprócz urokliwych alejek znajduje się tam ścieżka rowerowa, plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a dla tych nieco starszych m.in. rampa deskorolkowa i przyrządy do ćwiczeń.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter