agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Konsultacje budowy nowego, wysokiego budynku na Żabiance
31 maja 2010 roku

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gdańska do zapoznania się z koncepcją miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Żabianka rejon ulic Pomorskiej i Gospody w mieście Gdańsku, w ramach którego proponowany jest między innymi wysokościowiec.

Obszar objęty planem położony jest na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Gospody. W chwili obecnej znajdują się tam obiekty handlowo–usługowe, w części substandardowe, o różnej skali i formie zabudowy. Sporządzenie planu miejscowego pozwoli na docelowe zagospodarowanie tego terenu i wytworzenie odpowiedniego optycznego zamknięcia skrzyżowania ulic Chłopskiej i Pomorskiej wraz z akcentem w postaci dominanty. Jest to kolejny plan miejscowy realizowany zgodnie z procedurami Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych (SLOW).
To studium urbanistyczne sporządzone przez władze miasta Gdańska w trosce o budowanie spójniej koncepcji lokalizacji obiektów wysokościowych na terenie Gdańska. Nakłada wymóg szczegółowych analiz wpływu lokalizacji nowych obiektów na środowisko, wygląd miasta oraz infrastrukturę społeczną.  Stawia nowym realizacjom szczególne wymagania, nie tylko techniczne, ale także estetyczne oraz społeczne. Obiekty wysokościowe traktowane są jako kluczowy element przestrzeni miejskiej, element akceptowany przez lokalną społeczność i jej służący. Procedura uchwalania planów zgodnie ze SLOW zakłada też dodatkowe konsultacje z mieszkańcami.

Zapraszam do odwiedzenia strony Biura Rozwoju Gdańska i wskazanie funkcji, jakie powinny znaleźć się wśród usług oferowanych w obszarze przedstawianego planu. Projektanci planu chcieliby, aby wskazali Państwo miejsca (punkty lokalne), z których należałoby wykonać dodatkowe wizualizacje obiektu wysokościowego.
Propozycje należy przesyłać mailem (brg@brg.gda.pl) lub pocztą na adres Biura Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk) do dnia 22.06.2010r.Komentarze

 1. Eulogiusz napisał/a:

  Szanowna Pani Przewodnicząca-czy BRG ma przygotowana własną koncepcję zabudowy trójkąta przy ul.Gospody bo niestety nie mogę go znaleść na stronach BRG tzn gdzie mogę się zapoznać z koncepcją miejscowego planu zagospodarowania rejonu ulicy Gospody i Pomorskiej.

 2. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  Koncepcja planu nie jest jeszcze wyłożona do publicznego wglądu. Na razie trwają konsultacje samego budynku wysokościowego. Całościowa koncepcja tego terenu będzie konsultowana później (łącznie z dyskusją publiczną).

 3. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  Koncepcja tego planu zagospodarowania będzie omawiana na posiedzeniu Komisji Rozwoju Przestrzennego w najbliższy poniedziałek, 21 czerwca (godz. 13:00, Sala Herbowa Nowego Ratusza). Posiedzenie jest otwarte dla mieszkańców – zapraszam serdecznie.

 4. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  Jednak ten projekt nie będzie omawiany na najbliższej komisji. Jeśli pojawi się w przyszłości, to oczywiście będę informować.

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter