agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Do Przerwy 0:1 – relacja
10 maja 2010 roku

0005Pierwszą, wiosenną odsłonę cyklu piłkarskich turniejów dzikich drużyn „Do przerwy 0:1” mamy już za sobą. W sobotę w futbolowe szranki na boiskach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie oraz  Szkoły Podstawowej nr 80 na Przymorzu stanęło 50 zespołów. W tym gronie znalazły się także dwie dziewczęce drużyny.

– Frekwencja podczas tej imprezy nie była tak imponująca, jak podczas grudniowych zawodów, kiedy gościliśmy aż 96 teamów, niemniej na zainteresowanie nie możemy narzekać. Spory wpływ na liczbę uczestników miała z pewnością pogoda. W piątek praktycznie przez cały dzień padało i wszystko wskazywało na to, że naszemu turniejowi też towarzyszyć będzie deszcz. Tymczasem rozgrywki toczyły się przy świetnej, prawdziwie piłkarskiej aurze. Poza tym nie ma tego złego… . W grudniu, ze względu na tłumy chętnych do grania, całą imprezę musieliśmy przeprowadzić systemem pucharowym. Niektórzy byli bardzo rozczarowani, bo po jednym przegranym meczu kończyli swój udział w imprezie. Teraz na czas spędzony na boisku chyba nikt nie mógł narzekać – powiedziała Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, która razem z Biurem ds. EURO 2012 realizuje ten piłkarski pomysł.

W turnieju „Do przerwy 0:1”, który swoją historią sięga 2005 roku, rywalizacja toczyła się jak zwykle w trzech przedziałach wiekowych – do 14, od 15 do 18 oraz powyżej 18 lat. Tym razem najliczniej obsadzona była kategoria najstarszych, w której zameldowało się 26 drużyn. W pozostałych dwóch o zwycięstwo walczyło po 12 zespołów. W grupie najmłodszej, razem z chłopcami grały także dwie ekipy dziewczyn – Farmacja Wrzeszcz i Checz Gdynia. Te teamy zagrały również mecz między sobą – lepsze okazały się gdynianki, które wygrały 2 do 0.

Poza piłkarskimi emocjami tradycyjnie nie zabrakło także innych atrakcji. Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo wartościowych nagród oraz prezentów, a zgodnie z zapowiedzią na turnieju pojawili się także piłkarze Lechii, rezerwowy bramkarz Łukasz Kubiński i Maciej Osłowski. Zawodnicy biało-zielonych rozdawali wśród uczestników nie tylko autografy, ale również przyniesione ze sobą klubowe gadżety i upominki, a Osłowski z wielkim zainteresowaniem oglądał także zmagania piłkarzy w kategorii do 18 lat, w której grała drużyna KS Banino wywodząca się z jego miejscowości.

– Zespołów spoza Gdańska było więcej. W naszym turnieju wzięły udział także dzieci z domu dziecka w Tczewie i właśnie z myślą głównie o takich osobach organizujemy te zawody. Aby w nich zagrać trzeba mieć tylko jedną rzecz – chęci. Dzięki coraz szerszemu zaangażowaniu i wsparciu różnych firm, instytucji oraz osób fizycznych, udział w imprezie jest bezpłatny, a na wszystkich zawodników i drużyny czeka masa nagród. Stosujemy taką zasadę, że na lepsze upominki mogą liczyć zespoły, które szybciej pożegnały się z turniejem. W ten sposób chcemy im zrekompensować sportowe rozczarowanie. Specjalne nagrody przyznajemy również tym, którzy wyróżniają się odpowiednią postawą. Dla nas „fair play” jest ważniejsze od zwycięstwa. Dlatego tym razem staraliśmy się docenić osoby, które regularnie biorą udział w tych zawodach i są z nami praktycznie od samego początku. Zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy kogoś pominąć, ale to nic straconego. Podczas kolejnych edycji „Do przerwy 0:1” będziemy nadrabiać te zaległości – podsumował Andrzej Kowalczys.

Taka okazja nadarzy się już w sobotę 3 lipca, kiedy odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych w tym roku turniejów „Do przerwy 0:1”. Zatem do zobaczenia.

Organizatorzy:
Gdańska Fundacja Dobroczynności
Urząd Miasta Gdańska, Biuro ds. Euro 2012

Do rozgrywek zgłosiło się 50 drużyn.

W puli nagród przekazanych zawodniczkom i zawodnikom było:
55 piłek, 750 teczek i zeszytów szkolnych z wizerunkiem piłkarzy Lechii Gdańsk, 30 kompletów puzzli Trefl, 5 plecaków, 30 kubków, 60 koszulek (Puma – Telekomunikacja Polska) replik reprezentacji Polski, 16 pucharów, 90 medali, 10 par rękawic bramkarskich, ochraniacze piłkarskie, słodycze,  maskotki.

Puchary Pocieszenia ufundowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej otrzymały Drużyny:  Canarinios, Real Madryt, Foka  bez oka, Torpedo FC.

Nagrody Fair Play (piłki ufundowane przez Agnieszkę i Michała Owczarczak):
Dawid Choszcz z drużyny Albert Football Team
Karol Kuźnik z drużyny To my Lechiści
Arkadiusz Podjaski z drużyny Gryf Tczew

Nagrodę specjalną za paroletnie uczestnictwo w rozgrywkach od Gdańskiej Fundacji Dobroczynności otrzymali:
Krystian Lewandowski z drużyny Sprawni Inaczej
Mateusz Chmielewski i Dawid Kołaczkowski z drużyny Albert Football Team

Grupa młodsza (do 14 lat)
Zgłosiło się  12 drużyn- 10 chłopięcych i 2 drużyny dziewczęce (Farmacja Wrzeszcz i Checz Gdynia) . Pierwszą fazę rozegrano systemem w grupach. Do kolejnego etapu przechodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Ćwierćfinał i gry finałowe rozegrano systemem pucharowym.

Grupa A: Daj Kamjeńa, Real Madryt, FC Zbieraninka;
Grupa B: UKS Trójmiasto, Gimnazjum 29 Team, Białe Diabły;
Grupa C: FC Star, Checz Gdynia, MC Team;
Grupa D: Na Wałbrzych, FC Nikt Nas Nie Chce, Władcy Północy.

Klasyfikacja końcowa:
Puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Gdańska
I- MC Team
II- UKS Trójmiasto
III- FC Nikt Nas Nie Chce
IV- Gimnazjum 29 Team

Skład drużyny zwycięskiej:
Maciej Raniowski (kapitan), Piotr Zubkowicz, Rafał Załęcki, Filip Swiniarski, Dawid Turzyniecki, Sebastian Sumiński, Mateusz Śliwa.

W bezpośrednim meczu dziewcząt zespół Checzy Gdynia pokonał Farmacje Wrzeszcz 2:0

Składy drużyn dziewczęcych:
Puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Gdańska
Checz Gdynia: Dominika Bruska (kapitan), Michalina Torzewska, Joanna Kuhn, Dominika Miszewska, Martyna Kłodnicka, Magdalena Cygert, Magdalena Hirsz.
Farmacja Wrzeszcz: Urszula Kowalczyk (kapitan), Paulina Zalewska, Ola Kołodziej, Marta Pająk, Magda Bałachowska, Monika Bałachowska.

Grupa juniorzy (do 18 lat)
Do rozgrywek zgłosiły się 12 drużyn- Pierwszą fazę rozegrano systemem w grupach. Do kolejnego etapu przechodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Ćwierćfinał i gry finałowe rozegrano systemem pucharowym.

Grupa A: KS Banino, Gryf Tczew, Nowy Port;
Grupa B: Bafana Bafana, UN 9, NK Zawrzdy Wyrzówszy Zbrzydły;
Grupa C: Obudź Nadzieję, Izzy Team, Zielonka;
Grupa D: Żurek Team, Geda, FC Za Pocztą.

Klasyfikacja końcowa
Puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Gdańska
I – Nowy Port
II  – Geda
III – Bafana Bafana
IV- Żurek Team

Skład drużyny zwycięskiej: Patryk Guzik (kapitan), Patryk Dąbrowski, Arek Krajnik, Kuba Marcinowski, Adam Krajnik, Robert Fijałkowski.

Grupa starsza (powyżej 18 lat)

Do rozgrywek zgłosiło się 26 drużyn  – pierwsza faza rozgrywek toczyła się systemem grupowym, następne pucharowym

Grupa A: GO Wyspa, Czerwone Smoki, Green Boys Wrzeszcz
Grupa B: Siła Spokoju, Mewa Gdynia, Sprawni Inaczej
Grupa C: Galaktyczni, Andaluzja Rude Rysie, Wróbelki
Grupa D: Albert Football Team, MKS Czarni, Absolwenci Wrzeszcz
Grupa E: Torpedo FC, Gwiazdy Pomorza, Foka bez oka
Grupa F: Inżyniery, Zespół Upadłych Gwiazd, Tancerze Kwadratowej
Grupa G: Suchanino, Legia Gdańsk, Eh beng, „DO”
Grupa H: To my Lechiści- Chełm, FC Petarda, Kilohokla, Canarinios.

Klasyfikacja Końcowa

Puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Gdańska

I mce – Sprawni Inaczej
II mce- Wróbelki
III mce – TML- Chełm
IV mce – Albert Football Team

Skład drużyny zwycięskiej: Mateusz Berbeko (kapitan), Adam Skiprowski, Patryk Kuczyński, Michał Wornak, Krystian Lewandowski, Patryk Urbański, Mateusz Kwiatkowski.

W organizacji turnieju pomogli

Prezydent Miasta Gdańska i Biuro ds. Euro 2012, Agnieszka Owczarczak i Michał Owczarczak, Marek Theus –MerCo, Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, Wypożyczalnia przyczep Automobile, Lechia Gdańsk, Trefl Puzzle, Zespół Szkół Nr 8 Gdańsk Zaspa, Szkoła Podstawowa Nr 80 Gdańsk Przymorze, Spółdzielnia Mieszkaniowa Rozstaje, Kosycarz Foto Press, Radio Gdańsk, www.pmedia.pl, www.trojmiasto.pl www.amatosport.pl, www.wybrzeze24.pl   TVP 3 Gdańsk, Polska Dziennik Bałtycki, TV i Biuletyn Spółdzielni Mieszkaniowej Rozstaje, Twoja Gazeta Dzielnicowa, Gazeta Gdańska.

Dziękujemy w imieniu organizatorów: Magdalena i Andrzej Kowalczys 602-185-020

Zdjęcie: Krzysztof Mystkowski, KFP.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter