agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Są pieniądze na remont al. Jana Pawła II na Zaspie!
15 maja 2010 roku

zaspa pas startowyPodczas kwietniowej sesji Rady Miasta Gdańska radni uchwalili między innymi uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010 rok. Brzmi skomplikowanie, ale oznacza jedną, bardzo istotną dla mieszkańców Zaspy informację – przeznaczyliśmy środki finansowe niezbędne do wyremontowania ul. Jana Pawła II.

Zarząd Dróg i Zieleni przygotowuje projekt remontu i wkrótce powinien ogłosić przetarg na wyasfaltowanie odcinka ul. Jana Pawła II. Nowy asfalt zostanie położony na jezdni od strony kościoła, na którą zostanie przeniesiony cały ruch – po jednym pasie w obu kierunkach. Jest duża szansa, że jesienią pojedziemy już po nowej nawierzchni.Komentarze

 1. Szymon napisał/a:

  cieszę się! odkąd pamiętam ta droga była w opłakanym stanie, paredziesiąt lat. a teraz nareszcie mieszkańcy Zaspy doczekają się przyzwoitego dojazdu.

 2. Roman napisał/a:

  Dobrze ,że coś się ruszy droga jest tragiczna, a w zasadzie to momentami jej praktycznie nie ma , tylko dziury i dziury .Przydało by się aby był wiadomy termin rozpoczęcia robót.

 3. Daniel napisał/a:

  Czy cos sie dzieje w kwestii projektu i prztargu? Czy jak zwykle przeniosa inwestycje na kolejne lata jak Okopowa?

 4. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

  6 sierpnia został ogłoszony przez ZDiZ przetarg na modernizację nawierzchni jednej jezdni ul. Jana Pawła II. Otwarcie ofert planowane jest na 23 sierpnia br.
  Czas wykonania zadania ustalono na 4 tygodnie od podpisania umowy. Można więc założyć, że na przełomie października i listopada br. jezdnia (wyasfaltowana) zostanie przywrócona do ruchu (jeśli oczywiście przetarg zostanie rozstrzygnięty bez większych problemów).

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter