agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Na majówkę tramwajem wodnym
1 maja 2010 roku

Wszystkich gdańszczan i turystów, którzy zjadą do naszego miasta na długi majowy weekend, zapraszam na wycieczkę tramwajem wodnym. 1 maja jak co roku ruszają tramwaje wodne, którymi z centrum Gdańska dopłynąć można do Sopotu, a także na Hel. Latem tramwaj wodny pływać będzie również do Sobieszewa.

W tym roku uruchomione zostają linie tramwajów wodnych F1, F2 i F4. Tramwaje wodne F1 (na Hel) oraz F2 (do Sopotu) kursować będą już w majowe weekendy. Natomiast od 1 czerwca do końca sierpnia pływać będą codziennie. Natomiast tramwaj F4 (do Sobieszewa) kursować będzie codziennie od 26 czerwca do końca sierpnia.

Szczegółowy rozkład kursów tramwajów, informacje o biletach i rozmieszczeniu przystanków – dostępne są na stronie ZTM.

Od 1 maja uruchomiona zostaje również autobusowa linia 622 z Oliwy do Sopotu. Więcej kursów będzie też miała linia 222. Obie linie kończą bieg na przystanku przy oliwskim Ogrodzie Zoologicznym.

W długi weekend majowy kursować też będzie nocna linia tramwajowa N0 (trasa: Chełm Witosa – Centrum – Zwycięstwa – Hallera – Legionów – Rzeczpospolitej – Zaspa – Przymorze – Chłopska – Pomorska – Oliwa). Więcej informacji nt. linii N0 na stronie:  http://www.ztm.gda.pl/komunikat.html?akId=552.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w GdańskuKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter