agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Zostań projektantem rowerowej mody
29 kwietnia 2010 roku

civitas-poster-moda-rowerowaDo 15 lipca można zgłaszać swoje pomysły akcesoriów rowerowych i wygodnego, eleganckiego stroju rowerowego do miejskiej jazdy. Do wygrania nawet 3000 zł.

Spośród nadesłanych prac, jury wybierze trzy najlepsze w każdej z dwóch kategorii (strój, akcesoria), przyznając za I miejsce: nagrodę pieniężną do 3000 zł, za II miejsce: do 2000 zł i za III miejsce: do 1000 zł. Zwycięskie projekty mają szansę stać się inspiracją dla sportowych firm odzieżowych przy wypuszczaniu próbnej serii produktów. Szczegółowy regulamin znajduje się TUTAJ.

Konkurs „Moda na rower” to jedno z działań unijnego projektu MIMOSA „Wprowadzenie innowacji do działań na rzecz mobilności i zrównoważonego rozwoju”. Jego celem jest promocja zrównoważonego transportu, poprawa bezpieczeństwa na drogach i w środkach transportu publicznego, promowania transportu alternatywnego oraz skuteczniejszego wykorzystania energii w transporcie zbiorowym. Liderem projektu jest Bolonia, a partnerami: miasta Utrecht, Tallin, Funchal i Gdańsk.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 września br. w ramach MIMOSA Mobility Week. Jest to akcja nawiązująca do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – największej ogólnoeuropejskiej inicjatywy zachęcającej do stosowania ekologicznych środków lokomocji nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także komunikacyjnych. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa od 16 do 22 września. W ostatniej edycji udział wzięło ponad półtora tysiąca miast europejskich, w tym 126 polskich. Towarzyszy mu, obchodzony 22 września, Europejski Dzień Bez Samochodu.

Źródło: Edyta Tombarkiewicz, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku



Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter