agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

U radnego prawnik jest za darmo
29 kwietnia 2010 roku

Rajcy przyjdą na swoje dyżury z fachowcami od prawnych zawiłości. To szansa dla mieszkańców, którzy muszą skonsultować się z prawnikiem, a nie chcą płacić wielkich stawek za wizytę u mecenasa.

W maju czworo gdańskich radnych przyjdzie na dyżury z fachowcami świetnie orientującymi się w prawnych zawiłościach. Porada dla mieszkańców będzie darmowa! Prawda jest brutalna – wielu mecenasów każe sobie słono płacić za usługi. Niektórych z nas po prostu nie stać na wizytę w kancelarii. Fakt wpadł więc na pomysł, aby poprosić o pomoc radnych.

Na nasz apel natychmiast odpowiedziało czworo rajców z Gdańska – Kazimierz Koralewski (54 l.) z Prawa i Sprawiedliwości oraz Patrycja Mlejnek-Gałęza (35 l.), Agnieszka Owczarczak (31 l.) i Lech Kaźmierczyk (41 l.) z Platformy Obywatelskiej. Zorganizują oni w maju dyżury prawników. Z darmowej pomocy specjalistów będzie mógł korzystać każdy. Mecenasi nie tylko odpowiedzą na wasze pytania, ale również wyjaśnią wątpliwości, doradzą, jak postępować w danej sprawie i ocenią szanse na zwycięstwo w sądzie. Eksperci podpowiedzą także, jak napisać prawidłowe podania, gdzie złożyć wnioski i jakie dokumenty należy przygotować.

– To świetna akcja! Mieszkańcy na pewno będą chętnie korzystać z takich porad – mówi gdańszczanka Małgorzata Brzozowska (39 l.).

My liczymy na to, że czworo radnych z Gdańska szybko znajdzie naśladowców, także pośród kolegów z rady miasta w Gdyni i Sopocie. O kolejnych dyżurach prawników będziemy na bieżąco informować w Fakcie.

Patrycja Mlejnek-Gałęza (35 l.), PO – Dyżur z prawnikiem Rada Miasta przy ul. Wały Jagiellońskie 1, pok. 109 wtorek 4 maja godzina 15-16
Kazimierz Koralewski (54 l.), PiS – Dyżur z prawnikiem w siedzibie Rady Miasta przy ul. Wały Jagiellońskie 1 poniedziałek 17 maja godzina 18-19
Agnieszka Owczarczak (31 l.), PO – Dyżur z prawnikiem w Domu Kultury Młyniec przy ul. Pilotów 3 środa 5 maja godzina 18-19
Lech Kaźmierczyk (41 l.), PO – Dyżur z prawnikiem na Stogach przy ul. Stryjewskiego 23 wtorek 4 maja godzina 16-18

Źródł0: Fakt, Michał Osuch, Maja Fenrych, 29 kwietnia 2010.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter