agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Stacja niezgody
27 marca 2008 roku

Mieszkańcy gdańskiej Zaspy protestują. – Nie chcemy stacji benzynowej między blokami w rejonie ulic Żwirki i Wigury oraz Rzeczypospolitej. Protest popierają władze spółdzielni mieszkaniowej.

Cały segregator informacji dotyczący sprawy leży w dziale technicznym Spółdzielni Mieszkaniowej Rozstaje. – Sprawa ciągnie się już bardzo długo – mówi Wiesława Iwańska z działu technicznego SM Rozstaje w Gdańsku.

Czekają
Teren, na którym planowana jest budowa stacji benzynowej, jest prywatny. – Nasi lokatorzy mają jednak prawo współwłasności do nieruchomości, która leży obok – dodaje Iwańska. – Dlatego protestują i zbierają podpisy.
Mieszkańcy są przeciwni, bo nie chcą stacji benzynowej między blokami. Nie dziwi się im radna miasta Agnieszka Owczarczak, która w najbliższej okolicy naliczyła cztery inne stacje. – Początkowo prezydent odmówił wydania decyzji o warunkach zabudowy dla stacji w tym miejscu – mówi Agnieszka Owczarczak. – Wynikało to z tego, że inwestor kupował teren z planem zagospodarowania, który dopuszczał budowę parkingu i usług.
W międzyczasie plan wygasł. Właściciel terenu odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które przychyliło się do jego prośby i nakazało prezydentowi wydać pozytywną decyzję. – Prezydent nie miał wyjścia, musiał, bo takie jest prawo – dodaje Owczarczak. – Jednak inwestor nie zdążył na czas złożyć projektu budowlanego i poprosił o przedłużenie terminu. Prezydent jeszcze nie podjął decyzji, czy przychyli się do jego prośby.

Odwołania
Jednocześnie opracowywany jest raport środowiskowy niezbędny do przeprowadzenia takiej inwestycji. – Nawet jeśli specjaliści uznają, że stacja paliw nie będzie miała złego wpływu na środowisko, nie będzie to oznaczało, że inwestor automatycznie dostanie decyzję o warunkach zabudowy dla stacji paliw – wyjaśnia Owczarczak. – Myślę, że sprawa będzie się jeszcze długo ciągnęła. Bo niezależnie od decyzji SKO, albo inwestor, albo mieszkańcy będą się od niej odwoływać.

Źródło: Ilona Truszyńska, www.echomiasta.pl, 27.03.2008Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter