agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Remont al. Jana Pawła II na Zaspie coraz bliżej!
21 kwietnia 2010 roku

Dzięki pomocy Andrzeja Bojanowskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, i pomysłowości Wydziału Programów Rozwojowych udało mi się wraz z radnym Piotrem Skibą znaleźć środki budżetowe na remont al. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie.

Do Rady Miasta Gdańska wpłynął projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2010 rok. Wśród znajdujących się tam zmian jest między innymi przeznaczenie 600.000 zł na remont nawierzchni al. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Hynka do skrzyżowania z ul. Startową i Dywizjonu 303, a także remont odcinków chodników przy ul. Startowej i Pilotów.

W czwartek, 29 kwietnia, uchwała ta będzie głosowana na sesji Rady Miasta i mam nadzieję uzyska większość głosów. Wówczas środki finansowe zostaną skierowane do odpowiedniej jednostki miejskiej, która następnie ogłosi przetarg na remont tej ulicy. Jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane przeszkody, do końca roku odcinek al. Jana Pawła II na Zaspie Młyńcu uzyska nową, asfaltową nawierzchnię, a w przyszłości również ścieżkę rowerową.

Prawdopodobnie będzie to oznaczało drobne zmiany komunikacyjne na tym obszarze. Wyremontowana zostanie jezdnia od strony kościoła, która po sądowych bojach jest już własnością gminy i właśnie po tej stronie będzie odbywał się ruch w obu kierunkach. Jezdnia od strony nowych budynków przy ul. Dywizjonu 303 jest własnością prywatną i miasto nie będzie jej remontować. Możliwe, że w ramach zaplanowanych środków uda się też zagospodarować teren przed kościołem św. Kazimierza – może na nieduży parking.Komentarze

  1. Paweł napisał/a:

    Super…nareszcie dobra wiadomość w tej sprawie. Czy jest też możliwość remontu odcinka chodnika wzdłuż ul. Skarżyńskiego? ;]

  2. Agnieszka Owczarczak napisał/a:

    chodników miało być więcej, ale okazało się, że można niedużym kosztem mocno poprawić ul. Jana Pawła więc „przerzuciliśmy” pieniądze z chodników na ulicę.
    o Skarżyńskiego pomyślimy za jakiś czas ;)

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter