agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

25 kwietnia – dzień otwarty stadionu na Letnicy
19 kwietnia 2010 roku

dzien otwarty stadionuSerdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych budową PGE Areny Gdańsk, na dzień otwarty stadionu. Start w niedzielę 25 kwietnia o 11.00.

Jeśli interesuję Cię, jak powstaje jeden z najnowocześniejszych i największych stadionów w Polsce, to teraz masz niepowtarzalną okazję, aby zaspokoić swoją ciekawość. 25 kwietnia, w asyście inżynierów nadzorujących na codzień budowę, będziesz mógł przejść się pomiędzy trybunami nowego stadionu.

A to dopiero początek atrakcji. Zastanawiałeś się, jak imponująco wygląda plac budowy z lotu ptaka? Żaden problem – do Twojej dyspozycji będzie 60 metrowy dźwig, który wyniesie Cię wysoko ponad najwyższe trybuny. A jeśli to nie wystarczy, będziesz mógł wzbić się w powietrze balonem!

Na amatorów mocnych wrażeń czekają także m.in. przejażdżki quadami, ścianka wspinaczkowa i park linowy. Ciekawe stoiska przygotują również takie służby jak Policja, Straż Miejska, Straż Graniczna czy Straż Pożarna.

Dla osób lubiących rozgrywki w wersji mini będą czekały stoły z tradycyjnymi piłkarzykami. Jednocześnie na specjalnie przygotowanych boiskach rozegrany zostanie turniej piłkarski „Zagraj z gwiazdą”, gdzie młodzi zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił grając ramię w ramię z reprezentantami drużyny narodowej.

Co więcej, na pewno nie lada atrakcją będzie spotkanie z zawodnikami Gdańskiej Lechii, którzy przybędą na dzień otwarty w godzinach 11.00-12.30.

Nie zapominamy o najmłodszych, na których także czekają liczne atrakcje jak plac zabaw i mini zoo. Z pewnością również oczarują ich niewiarygodne pokazy magii w wykonaniu iluzjonisty Ziutiniego. O uśmiech najmłodszych zadba Klanza organizująca zabawy i ciekawe zajęcia.

Każdy będzie mógł nabyć pocztówkę stadionową i wysłać do znajomych ze specjalnie przygotowanym na tę okazję przez Pocztę Polską stemplem. W przerwie będzie można zjeść smaczny posiłek po czym w pełni sił wrócić do zabawy – a bawimy się aż do 17.00. Tradycyjna grochówka będzie dostępna dla każdego gratis!

Na scenie zobaczymy:
* 11.50 – Prezentacja Lechii Gdańsk
* 13.00 – Sławek Bieniek
* 15.00 – Golden Life

Wystąpią też raperzy z Letnicy, Klub Gama, Orkiestra Straży Granicznej, Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, Czoko. Prowadzenie – Krzysztof Skiba

Podczas trwania pikniku wolontariusze będą prowadzić zbiórkę funduszy dla podopiecznych hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”. Z kolei dzięki inicjatywie „Krewni Euro” będzie można oddać krew w specjalnym autobusie i w ten sposób przyczynić się do uratowania czyjegoś zdrowia a nawet życia.

Wszystkich zachęcam do korzystania tego dnia z komunikacji miejskiej lub do przyjazdu rowerami. Aby łatwiej można było dostać się na Letnicę, tego dnia tramwaje linii 4 i 10 będą kursowały co 10 minut a dodatkowo linia 4 będzie przedłużona do Jelitkowa. Natomiast dla amatorów dwóch kółek wyznaczone zostaną specjalne, bezpieczne parkingi.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter