agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Drzewko za makulaturę, czyli Dzień Ziemi po gdańsku!
16 kwietnia 2010 roku

Kolejna edycja Gdańskiego Dnia Ziemi coraz bliżej! Już dziś można rozpocząć zbiórkę makulatury, by pod koniec kwietnia wymienić ją na sadzonki drzewek i krzewów. Wystarczy przynieść 5 kilogramów papieru na Targ Węglowy – 30 kwietnia i 1 maja od godziny 10.00.

Ekologia nie musi być trudna i nawet drobne działania, takie jak segregacja śmieci, gaszenie światła, czy jeżdżenie autobusem mają znaczenie dla środowiska naturalnego. Gdański Dzień Ziemi to wspólne przedsięwzięcie Miasta i Polskapresse Sp. z o.o. Prasa Bałtycka, którego celem jest propagowanie proekologicznych postaw.

Akcja „Drzewko za makulaturę” organizowana w ramach plenerowej imprezy – Gdański Dzień Ziemi – cieszy się dużym powodzeniem. Podczas poprzedniej edycji udało się zebrać 20 ton makulatury w zamian za ponad 5 tys. drzewek i krzewów ogrodowych. Ale Gdański Dzień Ziemi to nie tylko zbiórka makulatury w zamian za sadzonki i zeszyty. Wszyscy, którzy przyjdą w tych dniach na Targ Węglowy, będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach, posłuchać muzyki, dowiedzieć się więcej o ekologii, czy zrobić zakupy na Jarmarku Wiosennym, któremu w tym roku towarzyszyć będzie Giełda Ogrodnicza.

Tydzień przed akcją w Dzienniku Bałtyckim zamieszczane będą kupony upoważniające do wymiany 5 kg makulatury na sadzonki. Bieżące wydanie Dziennika Bałtyckiego będzie również dostępne na stoisku Prasy Bałtyckiej podczas Gdańskiego Dnia Ziemi.

Organizatorów wspierają: PGL Lasy Państwowe, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Źródło: Biuro Prasowe UMGKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter