agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Przekaż 1% swojego podatku na gdańskie trojaczki!
19 marca 2008 roku

trojaczki.jpgJak co roku podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Myślę, że warto z tego rozwiązania korzystać, nawet jeśli nie są to duże kwoty. Sama przekazuję swój 1% od kilku już lat i dzięki temu mam pewność, że moje pieniądze trafią do osób naprawdę potrzebujących, a nie do wspólnego budżetowego worka.

Zachęcam Państwa do przekazywania w tym roku 1% podatku na gdańskie trojaczki urodzone w ubiegłym roku. Państwo Anna i Piotr Kloska są nauczycielami. Mają 3,5 letniego synka Sebastiana, a w zeszłym roku urodziły im się trojaczki Madzia, Karol i Klaudiusz. Mieszkają w 2-pokojowym mieszkanku, a w tej chwili tylko Pan Piotr pracuje i każda pomoc będzie dla nich bardzo cenna. Poniżej znajduje się instrukcja przekazywania 1% podatku na tą właśnie rodzinę.

Komunikat w sprawie przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego za pośrednictwem urzędów skarbowych

WE WSZYSTKICH PIT-ach w rubryce

Nazwa OPP: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci-Oddział Pomorski
Numer KRS: 0000114345

Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez organizację pożytku publicznego (np. na konkretny cel).
W rubryce: Inne informacje (poz. 135 – PIT-28, poz. 311 – PIT-36, poz. 107 –PIT-36L, poz. 123 – PIT-37, poz. 59 – PIT-38).
Należy wpisać:
1% dla Kloska Piotr – trojaczki,
konto 12 1160 2202 0000 0000 7210 9418

Powyższe informacje zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego przez organ podatkowy jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Należy jednak pamiętać, że rozdysponowanie środków przekazanych przez organ podatkowy pozostaje w wyłącznej gestii organizacji pożytku publicznego i powinno odbywać się w zgodzie z przedmiotem działalności organizacji określonym w statucie oraz z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.Komentarze

  1. Kosa napisał/a:

    Elo Piotrek! Masz jak w banku że namówie bande i najbliższych ma przekazanie 1%. Pozdro 600 3majcie sie ciepło, Uściskaj Anie! Heyah!

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter